חדשות בעולם

ראש הממשלה נפגש עם קנצלרית גרמניה בברלין

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נפגש עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל בברלין במסגרת מפגש ממשלות ישראל-גרמניה. במהלך הביקור סיירו נתניהו ומרקל בתערוכה של יד ושם המוצגת במוזיאון ההיסטוריה בברלין

| ז' אדר א' התשע"ו |
אא

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נפגש היום (ג') עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל בברלין במסגרת מפגש ממשלות ישראל-גרמניה. בסדרת המפגשים שנערכו השתתפו שרי הממשלה ומנכ"לי משרדי ממשלה, בדיונים לגבי חתימה על הסכמים בילטרליים להמשך חיזוק היחסים בין ישראל לגרמניה.

ההתייעצויות הממשלתיות התמקדו בשיתופי פעולה בביטחון, סייבר, טכנולוגיה, מדע ומו"פ, רגולוציה, דיגיטציה, אנרגיה, תחבורה עתידנית, אחריות חברתית גלובלית, בריאות, טכנולוגיות רפואיות, קשר בין החברות, שיווין מגדרי ונושאים נוספים.

מפגש הממשלות השישי בין ישראל לגרמניה, מצביע על עומקו והיקפו של שיתוף הפעולה בין המדינות ביום השנה ה-50 לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות. שני הצדדים מסכימים ש-50 השנים האחרונות התאפיינו בחיזוק מתמיד של שיתוף פעולה בילטראלי בין כל מגזרי החברה.

(צילום: פלאש 90)

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו סיירו בתערוכה של יד ושם המוצגת במוזיאון ההיסטוריה בברלין, בה 100 יצירות אמנות.

במהלך הסיור אמר נתניהו: "אני מאוד מעריך את העובדה שהקנצלרית מרקל התלוותה אלינו לתערוכה המרגשת הזאת, קורעת לב. לראות את בכירי האומנים מדברים על הייאוש וגם על התקווה ושומרים על האנושיות שלהם בלב הגיהינום במחנות המוות.

"אמרתי לקנצלרית מרקל שאנחנו לעולם לא נשכח, אבל האחריות שלי ושלנו במדינת ישראל היא להבטיח שהדבר הזה לעולם לא יקרה שוב. ואני מאוד מעריך את התרומה שלה, של ממשלתה, לתת לנו את הסיוע הדרוש כדי שאכן הדברים הללו לא יישנו".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (88 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים