חדשות בעולם

פוטין למען היהודים: חוק חדש נגד אנטישמיות ביוזמת פוטין עבר בקריאה שניה ושלישית

חוק חדש ברוסיה קובע כי אסור להסית באמצעות ציטוטים מספרי קודש יהודים. החוק עבר בבית המחוקקים הרוסים בקריאה שניה ושלישית ויכנס לתוקפו בקרוב

| ו' כסלו התשע"ו |
אא

לפי דוחות והנתונים על האנטישמיות בעולם, אודות לפעילות הנחרצת של המשטר הרוסי נגד האנטישמיות במדינה, רוסיה נמצאת בתחת הרשימה.

חוק חדש ברוסיה קובע כי אסור לפרש באופן קיצוני כל סוג אמירה ממאגר ספרי קודש. מטרת החוק שיזם לא אחר מאשר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, היא למנוע מאנטישמים קיצונים להסית כנגד היהודים, באמצעות ציטוט קטעים מספרי קודש ונתינת פירוש מעוות ומשטין כדי ליצור פרובוקציות אנטישמיות.

בינתיים, החוק עבר בקריאה שניה ושלישית ב'דומא', בית המחוקקים הרוסי, וייכנס לתוקף בקרוב.

(צילום: shutterstock)

רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר אמר כי: "הנני רוצה להודות לנשיא פוטין, על העובדה שהוא יזם את החוק. ובנוסף למחוקקים, שהכינו במהירות את הצעת החוק עד לאישורו. החוק החדש מוכיח כי מדינה חופשית, יודעת לכבד מאמינים ואת ערכי הנצח, אשר מהווים בסיס לחברה אנושית. אלו ערכים שבמשך שנים סיפקו את האחדות של רוסיה כמדינה רב-לאומית ורב-עדתית".

עוד הוסיף: "תומכי אידיאולוגיות קיצוניות מנסים תמיד להשתמש בפרשנות מוטעית למטרותיהם הזדוניות, לזרות חול בעיני הציבור וליצור תככים ופרובוקציות חסרות מצפון. הדת מבוססת על הרעיון המרכזי, שכל אחד מאתנו הוא מעשה ידיו של הקב"ה. לכן צריך לכבד אחד את השני, ולסייע אחד לשני, לחיות בשלום אחד עם השני. זהו הדבר המרכזי אותו לומדים בספרים הקדושים הללו".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים