חדשות בארץ

רכש סכין ב-50 ₪ והסיע את המחבל לבצע פיגוע בירושלים

כוחות הביטחון עצרו באחרונה בן מיעוטים, שככל הנראה הסיע ודרבן למעשה הרצח, את המחבל שרצח בדם קר את הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד, בפיגוע שהתרחש בסוכות האחרון בעיר העתיקה בירושלים

אא

הותר לפרסום: כוחות הביטחון עצרו ככל הנראה את מי שסייע למחבל, שרצח את הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד, בחג סוכות האחרון. החשד הוא, שהחשוד בן המיעוטים, הוא שרכש עבור המחבל את הסכין, דרבן אותו למעשה, ואף הסיע אותו למקום בו בוצע פיגוע הדקירה.

החשוד, סטודנט מאבו דיס שבמזרח ירושלים, נלכד בידי המשטרה ובשיתוף כוחות שב"כ. על פי החשד, הוא האיש שדרבן את המחבל שביצע את פיגוע הדקירה, תושב כפר סודרא, לתכנן ולבצע את הפיגוע, והוא אף רכש עבורו את הסכין והסיע אותו למקום בו דקר למוות את הנרצחים: הרב נחמיה לביא הי"ד, בן ה-41, אב לשבעה, וכן את החייל אהרון בנט הי"ד, בן ה-21, אב לשניים, ופצע את אשתו, אדל ואת בנם בן השנתיים של הזוג.

החשוד, סטודנט מאבו דיסהחשוד, סטודנט מאבו דיס

לפי פרטי החקירה, החשוד סייע למחבל להיכנס לשטח ישראל באופן בלתי חוקי – בתחילה במטרה להיכנס למסגד אל אקצא. משסורבו כיוון שלא הסכימו להציג תעודות זהות – החל החשוד להסית את המחבל, תוך שהוא מדגיש בפניו את העובדה שסורב להיכנס למסגד אל-אקצא. לאחר מכן, הסיע אותו לרחוב הגיא בעיר העתיקה בבירה, שם רכש עבורו סכין ב-50 ₪ ותדרך אותו בדיוק כיצד לבצע את הפיגוע.

בשלב זה, פגש המחבל בבני משפחת בנט ודקר אותם, ואילו הרב לביא, תושב העיר העתיקה ב-23 השנים האחרונות, שניגש לעזרתם לאחר ששמע את צעקות האם, אדל בנט – נדקר אף הוא, והמחבל אף חטף את נשקו וירה בו למוות.

כוחות המשטרה, הגיעו למקום רק לאחר שאשתו של בנט הצליחה להזעיק אותם, זאת מאחר שעמדו במרחק של 50 מטרים ממקום הרצח.

"שמענו יריות, לא ידענו מה זה, אבל כשיצאנו היו כוחות משטרה", שחזר אחד מתושבי העיר העתיקה את רגעי האימה, "הבנו שיש משהו, הכניסו אותנו לבתים ולא נתנו לנו לצאת. אחר כך התחילה שמועה שיש פיגוע ואחר כך שמענו שמישהו נדקר, מישהו נהרג, לא יודעים מה עוד בדיוק קרה".

תגיות:פיגוע דקירה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה