חדשות בארץ

מדאיג: סטודנטים ערבים באקדמיה הישראלית תומכים בטרור

בעת האחרונה, הפכו הרשתות החברתיות לזירת הסתה המונית לתמיכה בטרור. רבים ממשתתפיה, הם לא אחרים מאשר סטודנטים ערביים, הלומדים במשותף עם סטודנטים יהודים במוסדות אקדמיים בארץ. תנועת "אם תרצו", מתריעה על כך

אא

גל הטרור הנוכחי, נושא איתו גלים של תמיכה ממקורות שונים. אולם אחד המדאיגים שבהם, הוא דווקא באקדמיה הישראלית. לדברי עמותת "אם תרצו", סטודנטים ערבים רבים, הלומדים במוסדות אקדמיים ישראלים, יחד עם סטודנטים יהודים – מפיצים ברשתות החברתיות שלהם תכני הסתה ותמיכה בטרור.

כך למשל, מקרי התמיכה כוללים סטודנט מאריאל, שהביע תמיכה בטרור, כשכתב בדף הפייסבוק שלו "יום הנצחון קרוב" וכן "שהאיד". לכך שותף גם סטודנט לסיעוד מהאוניברסיטה העברית, ששינה את תמונת הרקע שלו בפייסבוק להרג מחבלים, והיד עוד נטויה בעניין.

לדברי מתן פלג, מנכ"ל תנועת "אם תרצו", בתנועה דרשו להזמין את אותם סטודנטים לשיחות שימוע ואף להשעותם ממערך הלימודים. לדבריו, מדובר בתמיכה חד משמעית בטרור. מאוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה, כי "אנו מוקיעים ומגנים התבטאויות פוגעניות ומסיתות, וכל תלונה מופנית לבדיקה ביטחונית", ומהאוניברסיטה העברית כי "הנושא הועבר לרשויות הביטחון באוניברסיטה".

בתוך כך, גם בעדה הדרוזית נרשמה הסתה ותמיכה בטרור, בקרב מורים ומורות, המלמדים במוסדות דרוזיים שונים, וחלקם אף משרתים בשירות הביטחון. אלה, העלו בפייסבוק תכני שטנה שונים. בתגובה, בכיר בהנהגת העדה הדרוזית אמר לעיתון "ישראל היום" כי "עלינו לדאוג לעקור מתוכנו עשבים שוטים כמו המורים הללו".

תגיות:גל טרורערבים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה