חדשות בעולם

הפיצוץ בסין: מתברר המחדל הגדול. התושבים זועמים

הפיצוצים שהתרחשו בנמל טיאנג'ין שבסין גבו את חייהם של 114 איש. 70 עדיין נעדרים. המחדל: המחסנים ובהם הציאניד הרעיל הוצבו סמוך לבניינים

| ב' אלול התשע"ה |
אא

מחאה נדירה במדינה הקומוניסטית: כמאה איש שבתיהם נפגעו בפיצוצים האדירים בטיאנג'ין התאספו במחאה ודרשו תשלום פיצויים בעקבות האסון.

בפיצוץ נהרגו 114 איש, ועוד כ-70 מוגדרים כנעדרים. מתוך הנעדרים, 64 הם כבאים וששת האחרים שוטרים. אתמול הודו השלטונות כי "כמה מאות" טונות של נתרן ציאניד רעיל היו בזירה, אך טענו כי לא היו דליפות משמעותיות.

המחדל העצום התברר כבר בסוף השבוע: המחסנים שהתפוצצו הכילו מאות טונות של נתרן ציאניד, כימיקל רעיל ביותר. הכימיקל הוחזק בכמויות שמפרות את הוראות הבטיחות, והיה ממוקם קרוב מדי לבנייני המגורים. על פי הוראות הבטיחות בסין,  על מתקן כזה להיות במרחק של קילומטר לפחות מבנייני מגורים, בנייני משרדים וכבישים ראשיים. אבל המחסנים נמצאו במרחק 500 מטרים בלבד מכביש מהיר ומקומפלקס בנייני מגורים ומשרדים. אותם בניינים בקומפלקס נפגעו, חלונותיהם נשברו וכל המתגוררים בהם פונו.

"אנחנו הקורבנות דורשים: ממשלה, קני מחדש את בתינו", "הילדים שואלים - איך נגדל בריאים", נכתב על כרזות שהחזיקו המפגינים. 

בעקבות הפיצוץ שלח ראש העיר ראשון לציון, דב צור, את תנחומיו לעמיתו בעיר התאומה, ראש העיר טיאנג'ין הואנג שינגואו. "בלב כבד שמעתי על הטרגדיה שהתרחשה בנמל טיאנג'ין", כתב צור במכתב. "בשם תושבי ראשון לציון, חברי מועצת העיר ואנוכי, אנו מביעים את תנחומינו הכנים לאובדן חיי אדם ומאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים. אנו עומדים לצדכם בימים הקשים אלו". 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (85 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים