סמארטפונים ואינטרנט

חוק לשון הרע – גם באינטרנט

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אתמול כי "חוק לשון הרע" יחול גם באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות

אא

חוק לשון הרע יחול גם על האינטרנט, כך אישרה אתמול (א') ועדת השרים לענייני חקיקה. ההצעה גם מעגנת את נוהל "הודעה והסרה" הקיים מכוח פסיקת בתי המשפט.

את ההצעה יזמו חברי הכנסת רויטל סויד, מירב בן ארי, איתן כבל, חיליק בר, יעל גרמן, קארין אלהרר, מיכל רוזין, אורן חזן ושרון גל. לדבריהם, לפי נוסח החוק, שנחקק לפני 50 שנה, ניתן לטעון שהוא אינו חל על המרחב הוירטואלי, ועל כן יש לקבוע במפורש בחוקה כי חוק לשון הרע חל גם באינטרנט. יש לציין כי מדובר בנוהל הקיים כיום מכוח הפסיקה והוא מופעל בעיקר בנוגע לטוקבקים.

המציעים מסבירים, כי במצב החוקי כיום, אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות, שהם "כלי תקשורת עיקרי לפרסום", לדבריהם, "נותרו פרוצים ומאפשרים פגיעה בזולת בלי שהדבר יגרור אחריות על הגורמים המתאימים בכלי התקשורת".

עוד נכתב בהצעת החוק כי "הסעיפים המוצעים ימנעו בריונות ואלימות מילולית במרחב הווירטואלי בו כל דאלים גבר, יגבירו את הפיקוח ויאפשרו הגשת תביעות אזרחיות ותלונות פליליות נגד העוברים על החוק ברשת האינטרנט. מחובתנו להתוות מדיניות ברורה של הגבלת שיח אלים ופוגעני לא רק על-מנת למגר פרסום לשון הרע אלא אף כמחויבות להעביר מסר לציבור ולבני הנוער על תרבות השיח".

תגיות:אינטרנטלשון הרע

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה