חדשות בארץ

נתניהו ללוחמי הימ״מ: "זקפתם את קומתו של עם שלם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם לוחמי היחידה שחילצו את ארבעת החטופים מעזה. בשיחה עימם אמר: "אותה גבורה, אותה נחישות, אותה דבקות במשימה, תאפשר לנו לגבור על אויבנו הן בדרום והן בצפון"

נתניהו ולוחמי הימ"מ (צילום: מעיין טואף / לע"מ) נתניהו ולוחמי הימ"מ (צילום: מעיין טואף / לע"מ)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (חמישי) בבסיס הימ"מ, יחד עם השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר. בפתח הביקור, השניים קיימו שיח עם המפקדים שפעלו ופיקדו על כוחות הימ"מ והשב"כ, במבצע חילוץ החטופים משבי חמאס.

נתניהו ובן גביר קיבלו סקירה אודות שלבי המבצע ועל שיתוף הפעולה עם לוחמי צה״ל ושב״כ מפי מפקד הימ"מ, תת-ניצב ח׳, ולאחר מכן התקיים שיח נוסף עם סגל המפקדים. בביקור השתתפו גם מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, המזכיר הצבאי של רה"מ אלוף רומן גופמן ומפקד משמר הגבול ניצב בריק יצחק.

בתום הביקור פרסם נתניהו הצהרה: "פגשתי עכשיו את הלוחמים המופלאים שלנו שחילצו את החטופים ממלתעות האויב. לצערנו, המבצע ההירואי הזה גבה את חייו של לוחם ומפקד ואדם נפלא, ארנון זמורה. קראנו את המבצע על שמו – 'מבצע ארנון'. ראיתי את הלוחמים, ראיתי את הנחישות, את הגבורה ואת הדבקות במשימה בעיניהם. אותה גבורה, אותה נחישות, אותה דבקות במשימה, תאפשר לנו לגבור על אויבנו הן בדרום והן בצפון, ולהחזיר את התושבים בבטחה לבתיהם".

ראש הממשלה אמר ללוחמים: "אתם זקפתם את קומתו של עם שלם, ואתם הראיתם שאנחנו מוכנים לעשות הכל כדי לחלץ את חטופינו. כשהדבר הזה מגיע להכרעה, כשזה עולה מלמטה למעלה, ובסוף מגיע להחלטה שלי, אני חושב על כל השרשרת, אבל בסוף אני מגיע אליכם. אני מסתכל עליך, מפקד הימ"מ, ואני רואה מוכן - או לא מוכן. אם יש בך פקפוק, אם יש בך היסוס. כי אם הייתה אפילו נימה של היסוס, המבצע הזה לא היה מתבצע. לכן אני בא לכאן להגיד בשם עם שלם, אני בא להגיד לכם כל הכבוד. כל הכבוד על הגבורה, כל הכבוד על מה שעשיתם".

בן גביר פנה ללוחמים: "הרמתם את הגאווה ובעיקר סיפרתם לאויבים שלנו שאנחנו יכולים להגיע ולשחרר את החטופים שלנו, בכל מקום, בכל זמן ובכל עת. אנחנו, אדוני ראש הממשלה, נמשיך לתת להם גיבוי ולתת להם את האפשרות להמשיך לעשות את המעשים הכל כך מדהימים שהם עושים, שימשיכו להביס את האויבים שלנו. ביום הזה אנחנו כואבים את כאב משפחת זמורה, לא נשכח את ארנון היקר, אבל נזכור כל הזמן שהלוחמים הללו הם חוד החנית של מדינת ישראל - תפקידנו הוא לתת להם גב ובעזרת השם, הקדוש ברוך ישמור עליהם שימשיכו לעשות הרבה פעולות כאלה ולהחזיר לנו את החטופים הביתה".

תגיות:ימ"מבנימין נתניהושחרור חטופים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה