חדשות בארץ

נתניהו על יציאת המשלחת למצרים: "ישראל מוכנה לעסקה - לא לכניעה"

לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא תהייה הפסקת אש ללא החזרת חטופינו. התייחס גם לאיום האיראני: "המלחמה הזאת חשפה לעולם את מה שישראל ידעה תמיד - איראן היא זו שעומדת מאחורי המתקפה נגדנו"

ישיבת ממשלה, ארכיון (צילום: Miriam Alster/Flash90)ישיבת ממשלה, ארכיון (צילום: Miriam Alster/Flash90)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) בישיבת הממשלה להמשך הלחימה ולהחלטה להוציא משלחת לשיחות בקהיר, בניסיון לקדם עסקה לשחרור החטופים.

"אנחנו מציינים היום חצי שנה למלחמה. ההישגים של המלחמה גדולים: חיסלנו 19 מתוך 24 מגדודי החמאס, לרבות מפקדים בכירים. הרגנו, פצענו או שבינו חלק ניכר ממחבלי החמאס. טיהרנו את שיפא וגם מפקדות טרור רבות אחרות. הרסנו מפעלי ייצור של רקטות, חמ"לים, מאגרי נשק, תחמושת ואנחנו ממשיכים להרוס באופן שיטתי את התת-קרקע. אנחנו כפסע מהניצחון. אבל המחיר שנגבה מאיתנו כואב וקורע לב" - אמר בפתח דבריו.

ראש הממשלה ציין כי ב-7 באוקטובר חמאס יצא למתקפה רצחנית נגד מדינת ישראל ואזרחיה ומחזיק ב-133 חטופים. קבינט המלחמה התיר למשלחת ישראלית בראשות ראש המוסד לצאת היום לשיחות בקהיר ועל כך אמר נתניהו: "הבהרתי לקהילה הבינלאומית: לא תהיה הפסקת אש בלי החזרת חטופים. זה פשוט לא יקרה. זוהי המדיניות של ממשלת ישראל, ואני מברך על כך שממשל ביידן הבהיר שלשום שזו עדיין גם עמדתו. אני מבקש להבהיר דבר נוסף: ישראל היא לא זו שמונעת עסקה. חמאס מונע עסקה. דרישותיו הקיצוניות נועדו להביא להפסקת המלחמה והשארתו על כנו. להבטיח את הישרדותו, את שיקומו, את היכולת שלו לסכן את אזרחינו ואת חיילנו. כניעה לדרישות החמאס תאפשר לו לנסות לחזור על פשעי ה-7 באוקטובר שוב ושוב, כפי שהבטיח לעשות".

"חמאס מקווה שהלחץ מבחוץ ומבפנים יגרום לישראל להיכנע לדרישות קיצוניות אלה. זה לא יקרה. ישראל מוכנה לעסקה, ישראל לא מוכנה לכניעה. במקום שהלחץ הבינלאומי יופנה לישראל, דבר שרק גורם לחמאס להקשיח את עמדותיו, הלחץ של הקהילה הבינלאומית צריך להיות מופנה נגד חמאס. זה יקדם את שחרור החטופים".

על האיום האיראני אמר ראש הממשלה: "המלחמה הזאת חשפה לעולם את מה שישראל ידעה תמיד - איראן היא זו שעומדת מאחורי המתקפה נגדנו באמצעות שלוחיה. אלה מתקפות רבות. מאז ה-7 באוקטובר אנחנו מותקפים בחזיתות רבות על ידי שלוחותיה של איראן - חמאס, חיזבאללה, ח׳ותים, מיליציות בעיראק ובסוריה וגם התקפות אחרות. כל מי שפוגע בנו או מתכנן לפגוע בנו - אנחנו נפגע בו. אנחנו ממשים את העיקרון הזה הלכה למעשה, כל הזמן וגם בימים האחרונים. קרוב, רחוק, בזירות סביבנו, בזירות הרחק מאיתנו. ישראל ערוכה - בהגנה ובהתקפה - לכל ניסיון לפגוע בנו - מכל מקום שהוא".

לסיום התייחס ראש הממשלה להפגנות נגדו אמש ולאלימות שהתלוותה אליהן: "ברגע זה, בעיצומה של המלחמה, צריך להתאחד כדי להדוף את ההתקפות נגדנו. זה הזמן לאחדות. אבל דווקא בזמן הזה, מיעוט קיצוני ואלים מנסה לגרור את המדינה לפילוג. אין דבר שאויבינו רוצים יותר. הם מייחלים לכך שפילוג פנימי ושנאת חינם יעצרו אותנו רגע לפני הניצחון. אמרתי בקבינט ואני חוזר ואומר גם בממשלה: מדינות קמות באחדות ונופלות בפילוג. בל יטעו אויבינו - הרוב המוחלט של העם מאוחד בצורך להמשיך להילחם עד לניצחון. רוב העם, ואני בתוכו, מגנה כל גילוי של אלימות בתוכנו - התפרעויות והפרות חוק, דריסת מפגינים או תקיפת שוטרים, הסתות פרועות ואלימות לרצח ברשתות החברתיות. נעמוד מאוחדים, נכה באויבינו, נחסל את החמאס, נשחרר את חטופינו, ובעזרת ה׳ נביא את הניצחון המוחלט".

תגיות:ישיבת ממשלהבנימין נתניהומלחמת חרבות ברזל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה