חדשות בארץ

הוכרזו זוכי פרס ישראל: פרס בספרות תורנית יוענק לראשון לציון, הרב יצחק יוסף

שר החינוך יואב קיש הכריז על זוכי פרס ישראל במספר תחומים. הטקס ייערך ביום העצמאות בעיר שדרות. מקורבי הרב יוסף ציינו כי "אילו היה ידוע לו על הגשתו כמועמד לקבלת פרס ישראל היה פועל למנוע זאת. אין זו שנה מתאימה לטקסים וחגיגות"

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)הראשון לציון, הרב יצחק יוסף (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
אא

שר החינוך יואב קיש הכריז היום (שישי) על זוכי פרס ישראל במספר תחומים, שיוענק ביום העצמאות הקרוב בטקס בעיר שדרות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, הגיב להחלטה לקיים את הטקס בשדרות, בניגוד לשנים הקודמות שבהן הטקס נערך בירושלים, ומסר כי "ההחלטה בדבר הענקת פרס ישראל בשדרות ולא בירושלים היא מוטעית ושוברת את מסורת הטקסים והאירועים הממלכתיים בירושלים". לדבריו, "לב כולנו עם תושבי הדרום והצפון, אולם חשוב להקפיד ולערוך את כל האירועים הלאומיים והממלכתיים בבירת ישראל".

בהודעת משרד החינוך נכתב כי "בעקבות המלחמה החליט שר החינוך כי פרס ישראל יערך השנה בסימן תקומה, גבורה אזרחית וערבות הדדית, תוך הוקרה מיוחדת לאזרחים הישראלים שהפגינו גבורת רוח יוצאת דופן, ותרמו תרומה משמעותית לתקומה מהשבר הנורא שפקד אותנו. בנוסף לשלושת פרסי התקומה, יוענקו השנה שני פרסי מפעל חיים ותשעה פרסים בקטגוריות מקצועיות נוספות".

אלו שמות הזוכים: פרס ישראל בחקר הפסיכולוגיה יוענק לפרופ' גרשון בן שחר; פרס ישראל בחקר מדעי החיים יוענק לפרופ' חגי ברגמן; פרס ישראל ביזמות וחדשנות טכנולוגית יוענק ליזם איל וולדמן; פרס ישראל בספרות תורנית ומשפט עברי יוענק לראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף; פרס ישראל בחקר המתמטיקה, מדעי המחשב, הנדסת מחשבים יוענק לפרופ' ויטלי מילמן ופרס ישראל בחקר הכלכלה, חקר הסטטיסטיקה יוענק לפרופ' יעקב ריטוב. 

קיש מסר כי "השנה נערוך את הטקס יחד עם תושבי העוטף הגיבורים בשדרות. ישראל במלחמה, אנו נוקיר את חיילנו בחזית, נזכור את אחינו ואחיותינו החטופים ונעלה על נס את גבורת הרוח שמפעמת בנו כעם משחר ההיסטוריה".

לדבריו, "פרס ישראל הוא פרס של מצוינות ישראלית וכבודם של הזוכים הוא כבודה של מדינת ישראל. השעה היא שעת מלחמה, צו השעה הוא אחדות ויחד המצוינות הישראלית תעמוד מול כל אתגר ותכריע כל אויב".

בשבוע שעבר פורסמו שמותיהם של הזוכים בפרס ישראל בתחום תקומה וגבורה אזרחית, מנחם קלמנזון ואיתיאל זוהר, שנלחמו בעוטף עזה כחלק מ"צוות אלחנן". מנחם, אחיו אלחנן והאחיין שלהם איתיאל זוהר יצאו מביתם בעתניאל בשמחת תורה כדי להציל את חייהם של תושבי היישובים בעוטף, נכנסו לבארי והצילו עשרות תושבים. בבית האחרון שאליו נכנסו, ארב מחבל שירה והרג את אלחנן קלמנזון.

פרס ישראל בספרות תורנית ומשפט עברי יוענק, כאמור, לראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף.

כשפורסמו דיווחים על זכייתו, פרסמה לשכתו הודעה שבה נכתב: "ככל שיש ממש בפרסום על הכוונה להעניק לראשון לציון שליט"א את פרס ישראל בגין מפעלו התורני, ועל אף שמדובר בהחלטה המבטאת 50 שנות יצירה הלכתית - הרי שלא זו העת ולא זו השעה. אילו היה ידוע לו על הגשתו כמועמד לקבלת פרס ישראל היה פועל למנוע זאת. אין זו שנה מתאימה לטקסים וחגיגות".

תגיות:פרס ישראלהרב יצחק יוסף שליט"א

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה