פורים

האגודה למלחמה בסרטן קוראת לאנשי ציבור להימנע מחלוקת סיגריות לילדים בפורים

"בעשן הסיגריות יש כ- 7,000 כימיקלים שונים, בהם כ- 350 חומרים רעילים, כך שלמעשה לתת לילד סיגריה בפורים זה כמו לחלק דוגמית של רעל עכברים"

אא

לקראת החג, האגודה למלחמה בסרטן יוצאת בקריאה לאנשי ציבור בישראל, להימנע מחלוקת סיגריות לילדים באירועי פורים. באגודה למלחמה בסרטן מסבירים כי: "על אנשי ציבור מוטלת אחריות כבדה המחייבת אותם לפעול ככל יכולתם למנוע את המשך תופעת העישון החמורה בחג הפורים. חיוני להבין כי אפילו התנסות חד פעמית בסיגריות רגילות או סיגריות אלקטרוניות בקרב ילדים ובני נוער היא מדרון חלקלק, ולמעשה שער כניסה מסוכן לעולם העישון הקבוע, על כל נזקיו החמורים לבריאות. הגיל הצעיר פגיע מבחינה פיזיולוגית ופסיכולוגית להתחלת עישון, כיוון שהמוח עדיין נמצא בתהליך של התפתחות ותהליכי למידה. זאת הסיבה שהתמכרות למוצרי עישון כמו סיגריות וסיגריות אלקטרוניות שהיא סוג של למידה של מנהג חדש, היא מהירה יותר וחזקה יותר בגיל הזה".

עוד מציינים באגודה למלחמה בסרטן כי: "בעשן הסיגריות יש כ- 7,000 כימיקלים שונים, בהם כ- 350 חומרים רעילים שהשפעתם ניכרת במערכות גוף שונות וכ- 70 מהם ידועים כחומרים מסרטנים כגון בנזן, פורמלין, קדמיום, בנזופירן, עטרן, כך שלמעשה לתת לילד סיגריה בפורים זה כמו לחלק דוגמית של רעל עכברים". 

באגודה מדגישים כי "כמעט בכל שעה מת אדם בישראל כתוצאה ממחלות שנגרמות מעישון אקטיבי או פסיבי. עישון גורם למחלות סרטן, מחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת ומחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD), הכוללת אמפיזמה וברונכיטיס כרונית. עישון גם מגביר את הסיכון לשחפת, למחלות עיניים, לבעיות במערכת החיסון ולדלקת מפרקים שגרונית. עישון הוא גורם ידוע לאימפוטנציה אצל גברים ולבעיות פוריות אצל נשים".

באשר לסיגריות אלקטרוניות, מדגישים באגודה למלחמה בסרטן כי: "בגלל המראה הצבעוני והריח המתוק, במקרים רבים הילדים, בני הנוער וגם ההורים לא מבינים שסיגריה אלקטרונית עלולה לגרום לנזקים בריאותיים משמעותיים ולתלות פיזית ונפשית. לכן אנו מדגישים כי מדובר בהתמכרות למוצר עישון מסוכן לבריאות". 

יצוין כי האגודה למלחמה בסרטן מקיימת לאורך כל ימות השנה, ברחבי הארץ, פעילות הסברה ענפה בנושא מניעת עישון. במסגרת זו מפיצה האגודה ללא תשלום, מדבקות ועלוני הסברה על נזקי העישון ועל דרכי הגמילה מעישון, המבוססים על מחקרים מדעיים, כמו גם עותקים של פסק הלכה בנושא העישון.

נאוה עינבר היא יועצת תקשורת של האגודה למלחמה בסרטן.

תגיות:פוריםסיגריות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה