חדשות בארץ

אחיהן של החטופות שחזרו: "יש להן התנהגות שקשורה לשבי, הן מדברות בלחש"

מורן אלוני, שחמש מבנות משפחתו חזרו מהשבי: "אמרו להן שישראל ויתרה עליהן. כמות האוכל שקיבלו נועדה להשאיר אותן בחיים בלבד"

(צילום: תומר ניוברג / פלאש 90)(צילום: תומר ניוברג / פלאש 90)
אא

דניאל אלוני ובתה אמיליה בת ה-5 שוחררו ביום שישי האחרון משבי חמאס. כמה ימים קודם לכן חזרה גם שרון אלוני-קוניו, אחותה של דניאל, יחד עם בנותיה. השתיים הן תאומות בנות 3, אמה ויולי. אחיהן של דניאל ושרון, מורן, סיפר לחדשות 12: "הן עדיין מדברות בלחש. בשבי, על כל דיבור שהוא מעט מעל לחישה הן חטפו 'לחישה עצבנית' מצד המחבלים".

"לאחייניות שלי בנות ה-3 יש התנהגויות שקשורות לשהייה בשבי. כל מיני פחדים שלא היו קודם, שאלות שנשאלות עוד בקונטקסט של המקומות שבהם הן היו. הדברים שהן עברו, 'תנאים מינימליים' תהיה הגזמה לומר. לא בכל יום היה להן אוכל. ואם היה משהו ביום זה לא משהו שאתה יכול להסתמך עליו שישביע אותך, זה השאיר אותן בחיים.

"אני יודע שהיו ימים שכמות האוכל שהן קיבלו הייתה כל כך מעטה שהן היו צריכות לחשוב אם לשמור את הכלום הזה לערב כי לא בטוח שיקבלו משהו לאכול בערב. גם אמה ויולי וגם שרון איבדו ממשקלן. לא דאגו להן, שמרו אותן בחיים. אמרו להן שישראל ויתרה עליהן, זה גם מה שהן הרגישו – שישראל החליטה באופן שרירותי לשטח הכול. לא היה להן מושג מה קורה פה".

מי שנמצא עדיין בשבי הוא דוד, בעלה של שרון. מורן סיפר כי "בשלב מסוים הוא נקרע מהמשפחה שלו, הפרידו ביניהם. אנחנו מתפללים כל יום שבאמת נראה אותו".

תגיות:חטופיםעדויותמשפחת אלוני

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה