חדשות בארץ

הערב: הממשלה תתכנס לאישור ההצעה הקטארית לשחרור חלק מהחטופים

בישראל נוקטים במשנה זהירות ויבחנו את כל הדרישות שהעלה החמאס, אל מול הדרישות הישראליות. על ההסכם להיות מאושר הן על ידי הממשלה והן על ידי הקבינט המורחב

מיצג למען החטופים. היום, בקנדה (צילום: Doron Horowitz/Flash90)מיצג למען החטופים. היום, בקנדה (צילום: Doron Horowitz/Flash90)
אא

לשכת ראש הממשלה הודיעה אחר הצהריים (שלישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה על כינוס הממשלה בשעה שמונה בערב. על הפרק: דיון על ההסכם מסתמן מול חמאס לשחרור חלק מהחטופים הישראלים מעזה, בתמורה להפוגה בלחימה ושחרור אסירות פלסטיניות מהכלא בישראל.

נתניהו הורה לכנס את קבינט המלחמה בשעה שש בערב, ושעה לאחר מכן את הקבינט המדיני ביטחוני המורחב. על פי החוק, על שלושת הגופים לאשר את ההסכם. כמו כן, יש צורך להמתין 24 שעות כדי לאפשר הגשת התנגדויות, כולל לבג"ץ, אם יהיו גופים שירצו בכך. המשמעות: אם ההסכם יאושר, הוא ייכנס לתוקף ביום חמישי, לכל המוקדם.

בישראל נוקטים במשנה זהירות ולא מתייחסים כרגע לידיעות שמפרסמת קטאר או לדיווחים שיוצאים מהתקשורת בעזה בשם החמאס, שכל יום מעלה דרישות חדשות.

נתניהו, שנפגש היום עם לוחמי גדוד מילואים 8101, חטיבת אלכסנדרוני, הנלחם בעזה, התייחס בקצרה להסכם שנידון: "אנחנו מתקדמים. אני לא חושב שכדאי להכביר במילים, אפילו לא ברגע הזה, אבל אני מקווה שיהיו בשורות טובות בקרוב". ראש הממשלה הדגיש כי "היעד הראשון - חיסול החמאס, לא עוצרים עד שמבצעים. היעד השני, החזרת החטופים - אנחנו מתקדמים. היעד השלישי -  להבטיח שמה שהיה בעזה לא יחזור. אנחנו רוצים להחזיר את הביטחון, נפעל ונשיג את החזרת הביטחון גם לדרום וגם לצפון".

דיווח בקטאר: חמאס ישחרר 50 חטופים, ואולי עוד 20 ואף יותר לאחר מכן

הקטארים לא חשפו עדיין פרטים על ההסכם, אבל התקשורת במדינה דיווחה כי על פי המסתמן, חמאס צפוי לשחרר בשלב הראשון 50 חטופים בתמורה לארבעה ימי הפוגה. "בנוסף, במידה וחמאס יאתר חטופים שלא נמצאים אצלו, הוא ישחרר 20 חטופים נוספים ויתווספו בתמורה שני ימי הפוגה נוספים" – כך על פי הדיווח.

עוד צוין כי ישראל תימנע מפעילות אווירית מודיעינית ברצועה במשך שש שעות, בכל יום, בימי ההפוגה הראשונים. לא נמסר אם השחרור הראשוני יכלול את כל הילדים ואימהותיהם, או האם מרבית המשוחררים הם בעלי אזרחות כפולה, ישראלית וזרה. בתמורה לשחרור החטופים, ישראל תשחרר כ-150 אסירים, נשים ובני נוער, ותאפשר הכנסה של דלק לרצועה והגדלה של הסיוע ההומניטרי.

תגיות:ממשלת ישראלמלחמת חרבות ברזלשחרור חטופים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה