חדשות יהדות

נס במרוקו: משגיחי הכשרות והאתרוגים ניצלו

משגיחי הכשרות של 'בענעדקיט אתרוגים', ששהו במרוקו בזמן רעידת האדמה הקשה, יצאו ללא פגע: "ישבנו בסעודת ליל שבת ופתאום הכול רעד, הבקבוקים נשברו, היינו בהלם"

אא

רעידת האדמה הקטלנית שפקדה את מרוקו ביום שישי האחרון גבתה את חייהם של אלפי הרוגים ועשרות אלפי פצועים. מניין הקורבנות ברעידת האדמה התקרב היום (שני) ל-2,500, כאשר צוותי החילוץ מקווים למצוא ניצולים נוספים מתחת להריסות.

בתוך הטרגדיה הנוראית התרחש גם נס כשעשרות משגיחי הכשרות של 'בענעדקיט אתרוגים', ששהו במרוקו בזמן הרעידה הקשה, יצאו ללא פגע.

אחד מהמשגיחים סיפר: "ישבנו בסעודת ליל שבת, זו תקופה שאנחנו שוהים במרוקו ברציפות לקטיף ואריזה. פתאום הכול רעד. הקירות, הבקבוקים נשפכו ונשברו, היינו בהלם. אחד מאיתנו קלט שזו רעידת אדמה והתחבא מתחת לשולחן, אחרים נמלטו החוצה וראו דברים נופלים. זה היה מפחיד".

בסרטון האבטחה מהאירוע ניתן לראות את ארגזי האתרוגים שבבית האריזה מתנועעים מצד לצד, אך אינם נופלים. לאחר בדיקה של המשגיחים נמצא שגם הם יצאו ללא פגע בדרך נס.

בשל העובדה שחג הסוכות מתקרב, מנהלי המקום החליטו להוציא את המשלוחים האחרונים ולא להמתין לפינוי של כבישי הדרך הראשיים. הבוקר הועמסו ארגזי האתרוגים ונקשרו על גבי ג'יפים לנסיעה בת מספר שעות כדי לעקוף את חסימות הכבישים בצירים שנהרסו על ידי רעש האדמה. "התקווה היא שמשם דרכי הגישה יאפשרו את המסע הארוך ארצה ולא יתקלו בקשיים נוספים", סיפרו.

תגיות:סוכותאתרוג

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה