חדשות בעולם

מרתיח: ממשלת גרמניה מימנה אירוע שמשווה בין השואה ל"יום הנכבה"

שר התפוצות עמיחי שיקלי במכתב לשרת הפנים הגרמנית: "הניסיונות השפלים להאשים את מדינת ישראל בשימוש בטבח המחריד של שישה מיליון יהודים למטרות פוליטיות, אין לו אחיזה במציאות"

  • א' אב התשפ"ג
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

שר התפוצות עמיחי שיקלי פנה במכתב חריף לשרת הפנים של גרמניה, ננסי פייזר. הטענה: אירוע שהתרחש ב-12 ביולי בעיר פוטסדאם, במהלכו הציגה העיתונאית שרלוט ויידמן את ספרה, המשווה בין סבל קורבנות השואה לסבל הפלסטינים כתוצאה מהאירועים שהם מכנים ה"נכבה" - מלחמת העצמאות בשנת 1948.

שיקלי טוען כי האירוע התקיים במימון ממשלת גרמניה. מבדיקה של משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות, עולה כי האירוע בו השתתפה ויידמן התקיים כבר מספר פעמים. הוא היה חלק ממספר אירועים שהתקיימו במוסדות ציבוריים בגרמניה בחודשים האחרונים. האירועים התקיימו תחת הכותרת "הבנת הכאב של האחר: השואה והנכבה", ובמקרים אחרים "השואה בישראל: בין טרגדיה לאסטרטגיה", או "חטיבת זיכרון השואה לטובת קידום דה-הומניזציה של הפלסטינים", וגם "ציונות יכולה גם להניע אנטישמיות".

השר כתב: "הניסיונות השפלים להאשים את מדינת ישראל בשימוש בטבח המחריד של שישה מיליון יהודים למטרות פוליטיות, ולהשוות בין הרצח הנאצי השיטתי שהתרחש בתקופת השואה ובין מאורעות במסגרת הסכסוך הישראלי-פלסטיני הם מתועבים, אין להם כל אחיזה במציאות והם מהווים סילוף מוחלט של קדושת זכר קורבנות השואה".

שיקלי קרא לממשלת גרמניה לחקור באופן מיידי את המקרים ולחדול ממימון אירועים דומים בעתיד.

תגיות:השואהיום הנכבהממשלת גרמניה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה