חדשות בארץ

‏עונשי מאסר לחמשת החיילים שהביעו תמיכה במחבלים

חמשת החיילים הבדואים שתיעדו עצמם מביעים תמיכה במחבלים נשפטו ל-30 ימי מחבוש. צה"ל ישקול את המשך שירותם. סגן יו"ר הכנסת קרא לשר הביטחון לפעול לסילוקם מהצבא

ההלוויות בג'נין (צילום: Nasser Ishtayeh / Flash90)ההלוויות בג'נין (צילום: Nasser Ishtayeh / Flash90)
אא

חמשת החיילים הבדואים שתיעדו עצמם מגדפים את מדינת ישראל ומביעים תמיכה במחבלים נשפטו היום (רביעי) על ידי מפקד מרכז התובלה, היחידה בה הם משרתים. ארבעה מהם נענשו ב-30 ימי מחבוש והחמישי נשפט ל-21 ימי מחבוש.

דובר צה"ל אישר את דבר המשפט והוסיף כי "צה"ל מגנה את הדברים שנאמרו בסרטון".

למשפט המשמעתי שנערך לחיילים בבסיסם, ושנעצרו אתמול על ידי המשטרה הצבאית החוקרת, קדמה הודעה על שחרורם ממעצר ללא משפט צבאי. הפרקליטות הצבאית היא זו שהורתה לשחררם מאחר שנעצרו ללא צו, והמעצר למעשה אינו חוקי.

המשטרה הצבאית היא זו שהחליטה לעצור אותם לחקירה, לאחר שבתיעוד שהעלו החיילים לרשתות החברתיות הם תועדו אומרים: "אללה עם ג'נין, אללה עם פלסטין. אללה עם פלסטין וישראל תלך לעזאזל".

הסניגוריה הצבאית, שייצגה את החיילים, טענה להגנתם שהסרטון "ערוך באופן מגמתי. במרבית השיחה החשודים יצאו להגנת חיילי צה"ל. ראוי שהטיפול יהיה רק משמעתי ולא פלילי".

לאחר השחרור ממעצר ובטרם נשפטו ביחידה, צה"ל מסר כי הטיפול בחיילים, המשרתים במרכז התובלה באט"ל, עבר למישור המשמעתי ויישקל המשך שירותם בצה"ל. גורמים בצבא ציינו כי החיילים התנדבו לשרת מאחר וחוק הגיוס לא חל עליהם.  

בעקבות שחרור החיילים ממעצר הגיש סגן יו"ר הכנסת, ח"כ ניסים ואטורי, שאילתה דחופה לשר הביטחון: "מדוע החיילים שחגגו את הפיגוע, אינם מודחים מצה"ל באופן מיידי?".

תגיות:חייליםמחבליםג'נין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה