חדשות בארץ

הממשלה אישרה את התוכנית לייצור "חשמל כשר". מה זה אומר?

הממשלה אישרה את הצעת שר האנרגיה ישראל כ"ץ לייצור חשמל כשר, ללא מגע אדם. מי יכול להתחבר ומה יש לכ"ץ לומר על הטענות לפיהן הדבר ייקר את תעריף החשמל?

  • ט"ז אייר התשפ"ג
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

(עודכן: 16:03)

הממשלה אישרה היום (ראשון), בישיבתה השבועית, את השלב הראשון בתוכנית הלאומית לאגירת אנרגיה במרחב האורבני, שמוביל שר האנרגיה והתשתיות ישראל כ"ץ. ההחלטה תאפשר לחברת החשמל להקים מתקן פיילוט ל"חשמל כשר".

עוד לפני אישור ההחלטה, הביע יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, את התנגדותו למהלך. לטענתו, התוכנית תייקר את תעריף החשמל לאזרחי ישראל באמצעות "מהלך כוחני של ש"ס ויהדות התורה", כלשונו.

אבל האם המהלך אכן ייקר את תעריף החשמל? השר כ"ץ הגיב אמש ואמר: "בישיבת הממשלה הקרובה תאושר תוכנית האגירה הארצית לצבירת חשמל בשעות השפל ואספקה בשעות השיא, כולל היכולת לספק 'חשמל כשר' לשכונות החרדיות בשבתות במקום הגנרטורים המזהמים כיום - בלי לייקר את תעריף החשמל לכלל הציבור".

כ"ץ הוסיף ואמר כי "בעיני מתנגדי החרדים המעשה 'לא כשר', בעיניי זו דוגמה לפתרון יצירתי והיכולת לרתום את הטכנולוגיה המתקדמת לחיים משותפים ביחד".

החשמל הכשר יסופק בקרוב מאוד לאלפי בתים בישראל. יש לציין, כי בעבר נרשמה התייקרות במחיר החשמל ללא קשר לעניין החשמל הכשר, אולם חלק מחברי הכנסת כלל לא הביעו תרעומת על כך.

חשמל כשר מיוצר ללא מגע יד אדם ובתהליך אוטומטי. מליאת הכנסת כבר נתנה למתווה תוקף ואישרה את הרפורמה, אך כעת היא תאושר סופית. השירות של "חשמל כשר" בא להבטיח כי מי שרוצה להזמין את השירות יישא בעלויות החיבור שלו.

תגיות:חשמלחשמל כשר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה