הורים וילדים

"ילד מיוחד – נשמה גבוהה": הרב משה שפירא זצ"ל, במכתב שירגש כל הורה

הורים לילד מיוחד? גם אתם תתרגשו (ותקבלו כוחות) כשתקראו מה כתב הרב משה שפירא זצ"ל אודות ילדים בעלי צרכים מיוחדים. אל תחמיצו ושתפו הורים נוספים

שתף במייל
| ט' שבט התשפ"ג |
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
whatsapp
אא

כמה אהבה, כמה הכלה מעניקה אמא לילדה המיוחד, וכמה התמודדויות לא פשוטות עומדות בפניה בגידולו.

איך ניתן לחזק וליצוק משמעות במסע המורכב של הילד בעל הצרכים המיוחדים?

הרב משה שפירא זצ"ל רצה לחזק את ההורים המתמודדים, לתת להם כוחות במסע המאתגר, ולנסוך ביטחון בשליחות שנועדה להם משמים. לשם כך כתב מכתב שמטרתו לחזק כל הורה באשר הוא, בפרט להורים שקיבלו מאת השם ילד מיוחד.

"חש אני בצורך לכתוב לך קצת מרחשי לבי, מאז נולד לכם בנכם נ** נ"י למזל טוב, מהרהר הייתי כי יעזרכם השי"ת, ותעמדו היטב בתפקיד אשר ניתן לכם, הרי ניתנה לכם מתנה טובה מאין כמותה", כך פותח הרב את מכתבו, "ילד זה יש בכוחו להוציא מכם אל הפועל כוחות עצומים ונפלאים מתוך מעמקי הלב ששום דבר בעולם אין בכוחו לפעול זאת".

ממשיך הרב בדבריו הנפלאים, ומסביר מהי העוצמה שיש שבכל ילד מיוחד, ועל השליחות האדירה שרק ההורים יכולים למלא:

"כל נשמה נשלחה לעולם הזה לתקן את מה שתפקידה לתקן. רוב בני האדם נשלחו לתקן את עצמם בעיקר, וגם להשפיע על סביבתם כפי כוחם. נמצאות נשמות שאין בידם לתקן את עצמם כראוי, ואם נשתלחו לעולם הזה פירוש הדבר כי נשמות אלו גבוהות הן במיוחד, ואינן צריכות שום תיקון בבחינת עצמן וכל שליחותן אינה אלא לתקן את סביבתם.

הרב אינו מתעלם מן הקשיים הכרוכים בגידול הילד המיוחד, ועם זאת מדגיש את הזכות (לצד החובה) בגידולו: "נשמה גבוהה זו נשלחה לביתכם. קבלוה באהבה רבה ועזרו לה למלא את תפקידה שבעברה נשלחה. יעזרכם ה' יתברך ותוכלו למלא את שליחותה – שליחותכם כראוי. הנני בתפילה כי תזכו לרב סייעתא דשמיא ולרב נחת וברכה מכל צאצאיכם".

הידברות שופס

מגילת אסתר וארכיאולוגיה תנכית חלק ד

120לרכישה

מוצרים נוספים

שיעורי הרב יגאל כהן

ערכת פורים מיוחדת לילדים

ADHD - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה 2 כרכים

ערכת כסף עם עיטורי זהב

ממתק לשבת - יש טעם חדש לפרשה

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה