חדשות בארץ

גולדקנופף דורש מרגב: "לעצור את עבודות הרכבת בשבת"

יו"ר יהדות התורה פנה לשרת התחבורה בדרישה לעצור את עבודות הרכבת בשבת, וטען כי  "בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין מפלגות הליכוד ויהדות התורה סוכם כי עבודות אלו יופסקו"

  • ט"ו טבת התשפ"ג
אא

שר השיכון יצחק גולדקנופף שלח הבוקר (ראשון) מכתב לשרת התחבורה מירי רגב ודרש ממנה "להיכנס לעובי הקורה בכדי לעצור את העבודות בשבת לאלתר. לא נוכל להשלים עם המשך מצב זה, ואני מבקש את התערבותך הדחופה בנידון לצורך ביטול ההסכמים הנ"ל".

במכתב שכותרתו "חילול שבת ברכבת ישראל" הסביר יו"ר יהדות התורה: "הובא לידיעתי כי מתקיימות עבודות בשבת על ידי רכבת ישראל, במסילת תל אביב בין מחלף רוקח למחלף ההלכה, שאינן עונות להגדרה של פיקוח נפש. למיטב הבנתי עבודות אלו הינן כתוצאה מהסכמים שנחתמו על ידי ממשלות קודמות". הוא ציין עוד כי "בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין מפלגות הליכוד ויהדות התורה סוכם כי עבודות אלו יופסקו".

"לא נוכל להשלים עם המשך מצב זה, ואני מבקש את התערבותך הדחופה בנידון לצורך ביטול ההסכמים הנ"ל", הבהיר גולדקנופף. למרות זאת, במשרד התחבורה מסרבים לעצור את העבודות בשבת – כשלטענת גורמים במשרד, אין דרך אחרת לפתח את תשתית הרכבת מבלי לפגוע בנוסעים.

את המכתב שלח גולדקנופף גם לראש הממשלה, שר הכלכלה, ראשי מפלגות הקואליציה וסגן שרת התחבורה.

הרב זמיר כהן: איך נראית השבת באמת, ואיך נהנים ממנה בעוצמה גבוהה?

 

תגיות:חילול שבתרכבת ישראל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה