חדשות בארץ

במערכת הפוליטית תוקפים את מיכאלי: "כל מי שניסה לפגוע בשבת נחל כישלון חרוץ"

יו"ר ש"ס אריה דרעי ויו"ר יהדות התורה משה גפני מגיבים לדבריה של שרת התחבורה: "מרב מיכאלי נמצאת במצב נואש בסקרים ולוקחת את נושא השבת כבת ערובה לגחמותיה, בתקווה שזה יחזק אותה. השבת תדרוש את עלבונה"

  • ז' תשרי התשפ"ג
(צילומים: פלאש 90 / shutterstock)(צילומים: פלאש 90 / shutterstock)
אא

יו״ר ש"ס אריה דרעי הגיב על דבריה של שרת התחבורה מרב מיכאלי, שהצהירה בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 12 כי הרכבת הקלה בגוש דן תפעל גם בשבת וחג החל מעוד שנה. "מרב מיכאלי, שדרדרה את מפלגת מפא"י ההיסטורית לגבולות אחוז החסימה ומהווה סמל הכישלון בכל נושאי התחבורה ומכת הפקקים בישראל, מנסה להיאחז בקרונות הרכבת הקלה כדי שזו תעביר אותה את אחוז החסימה, תוך כדי דריסת השבת והזהות היהודית של המדינה. בושה", אמר דרעי.

"כדאי שתדע, שכל מי שניסה לפגוע בשבת נחל כישלון חרוץ", הוסיף. "בקרוב ובעזרת ה' נחזור לממשלה ונשליך את כל ההחלטות המקוממות של השרה מיכאלי לפח האשפה של ההיסטוריה. אנחנו נשמור על הסטטוס קוו של המדינה וכבוד השבת, כפי שרוב הציבור בישראל רוצה".

גם יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הגיב: "מרב מיכאלי נמצאת במצב נואש בסקרים ולוקחת את נושא השבת כבת ערובה לגחמותיה, בתקווה שזה יחזק אותה. השבת תדרוש את עלבונה ואני מקווה שהיא לא תיבחר לכנסת הבאה".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ הגיב: "במקום לטפל בקטסטרופה בתחבורה שכל אזרחי ישראל סובלים ממנה מעדיפה מרב מיכאלי לפזר סיסמאות ריקות. בממשלת הימין שנקים בעז"ה אנחנו נדאג לבטל כל החלטה שפוגעת בצביון היהודי של המדינה ונשמור על השבת וקדושתה כיום המנוחה הלאומי".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז מסר: "את שרת התחבורה מרב מיכאלי לא מעניינים הפקקים מהם סובלים מיליוני אזרחים בכל יום. את שרת התחבורה מיכאלי גם לא מעניין שמאות אלפי אזרחים ויתרו על אופציית התחבורה הציבורית במשמרת שלה. יש דבר אחד שמאוד מעניין אותה: להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. זאת מטרתה היחידה עליה היא מוכנה להילחם גם במחיר סבלם של אזרחי מדינת ישראל. מרב, רגע לפני סיום המשמרת שלך הגיע הזמן שתפסיקי לפגוע בזהותה היהודית של המדינה ותדאגי לדברים שמפריעים באמת לאזרחי ישראל?".

על אף הצהרתה של מיכאלי על הפעלת הרכבת הקלה בשבת ובחגים, ספק אם היא יכולה לבצע מהלך שכזה חודש לפני בחירות מבחינת לוחות זמנים ותקציב. המהלך צפוי גם לעורר ביקורת על הסמכות הפוליטית של מיכאלי כשרה בממשלת מעבר שמערערת את הסטטוס קוו, מה שעלול להקשות על הגנה על הצעד במידה ותהיה עתירה נגדו לבג"ץ. כמו כן, במידה ומיכאלי לא תישאר במשרד התחבורה – אז כל שר אחר יוכל להפוך את ההחלטה על פיה. נזכיר כי למרות מאמציה של מיכאלי – גם הרכבלית בחיפה לא פועלת בשבת קודש.

השבת היא המצווה היסודית ביותר של היהדות, ומהות היהדות מושתת על שמירת השבת. העובדה כי מדינת ישראל תממן תחבורה ציבורית הפועלת בשבת בריש גלי הינה חמורה מאוד.

הרב זמיר כהן - למה אכפת לנו מתחבורה ציבורית בשבת?

תגיות:הרכבת הקלהשבתמרב מיכאליאריה דרעימשה גפני

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה