חדשות בארץ

לקראת ל"ג בעומר | אביו של הרוג מירון מבקש מציבור החוגגים: "נהגו בזהירות"

הרב אביגדור חיות איבד באסון מירון אשתקד את בנו ידידיה ז"ל ואת תלמידו מוישי לוי ז"ל. הוא פונה לעולים למירון ומבקש: "נהגו בזהירות"

  • י"ד אייר התשפ"ב
(צילום: דוד כהן/פלאש 90)(צילום: דוד כהן/פלאש 90)
אא

הרב אביגדור חיות, ששכל את בנו ידידיה ז"ל באסון מירון, פונה לציבור העולים למירון להקפיד על כללי הבטיחות, ולא לשהות במקום יותר מ-4 שעות.

"הרבה מאוד אנשים יעשו את דרכם למירון כמו כל שנה", פתח האב השכול את דבריו. "לצערנו הרב, בשנה שעברה שילמנו מחיר יקר באסון האזרחי הגדול של מדינת ישראל, כש-45 קדושים וטהורים נהרגו שם, ביניהם בני בכורי ידידיה והתלמיד שלי מוישי. גם אני בעצמי נפצעתי שם, ועוד רבים וטובים".

"לא אני קיבלתי החלטות כיצד לנהוג שם ואני בטוח שגם לא אף אחד מאלו שרואים את הסרטון הזה. הרבה אנשים היו רוצים לראות את מירון כפי שהייתה בשנים קודמות, עם הרבה שמחה, הרבה אנשים ובלי הגבלות, אבל אין לנו ברירה אחרת, מדובר בחיי אדם", הוסיף הרב אביגדור חיות.

"אני לא נכנס כרגע לסוגיה אם זה נכון, או לא נכון. אם היו צריכים לעשות הגבלות כאלו, או הגבלות אחרות. אני יודע דבר אחד: מדובר בחיי אדם. משכך, אנחנו מצווים ב'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם', הדגיש. "לכן, כל אחד שנוסע, ינהג באחריות. יסתכל על השני, יראה שהוא נותן לו את המרווח שלו, שכל אחד ירד בזמן כדי לא לעכב הרבה מאוד אנשים שנמצאים בדרך, ומעבר לזה לעשות קידוש השם. אנחנו לא נוסעים ביום קדוש כזה, למקום קדוש כזה, כדי שחלילה וחס ייגרם חילול השם.

"על אף ההשגות, על אף חוסר הנוחות שבדבר, ננהג באחריות כפי שהתורה מצווה אותנו: 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'".

עודד הרוש משוחח עם הרב אביגדור חיות, אביו השכול של ידידיה ז"ל, שנהרג באסון מירון. איך מתמודדים? ומה היחס שלו עם הקב"ה, לאחר האסון הנורא? "הכל מתוכנן ומדויק. זה קשה, קשה מאוד. מתמודדים". צפו​:

תגיות:אסון מירוןהרב אביגדור חיות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה