חדשות יהדות

המלחמה באוקראינה: הרבנים הראשיים קוראים לעצרת תפילה בכותל המערבי

באיגרת מיוחדת מטעם הרבנים הראשיים, הגר"י יוסף והגר"ד לאו, נקרא הציבור להשתתף בעצרת תפילה בכותל המערבי לרגל מצבם הקשה של תושבי אוקראינה, בהם יהודים: "לך כנוס את כל היהודים"

  • ה' אדר ב' התשפ"ב
הרבנים הראשיים לישראל (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)הרבנים הראשיים לישראל (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
אא

הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגר"י יוסף והגר"ד לאו, יוצאים היום (שלישי) בקריאה לציבור להשתתף בעצרת תפילה בעקבות המלחמה המתמשכת באוקראינה והמצב הקשה השורר במדינה. עצרת התפילה המיוחדת תתקיים ביום שלישי הבא, ערב תענית אסתר, ברחבת הכותל המערבי.

במכתבם כותבים הרבנים הראשיים: "בעקבות המצב הקשה השורר בימים אלו בעולם, ובפרט אצל אחינו יהודי אוקראינה, כאשר קהילות שלימות נמלטות על נפשם, אלפי יהודים עזבו את ביתם אל הלא נודע. פגעי המלחמה אינם מבחינים בין איש לאשה ובין נער לזקן, ואנו חוזים במראות קשים. צערם וכאבם של תושבי אוקראינה ושל יהודי אוקראינה נוגע ללב כל יהודי העולם. חובה עלינו להעתיר בתפילה לפתוח שערי שמים ולבקש מהקב"ה להעביר את רוע הגזירה, ולסיים המלחמה הקשה".

"אנו קוראים בזאת לאחינו בני ישראל, להתכנס ולעמוד בתפילה בכל אתר ואתר. תפילה מיוחדת תתקיים ליד שריד בית מקדשנו – רחבת הכותל המערבי, ביום שלישי י"ב אדר ב' תשפ"ב, ערב תענית אסתר, בשעה 16:00, למען שלום העולם ולמען שלומם של אחינו הנתונים בצרה. ובזכות תפילת רבים יוושע עם ישראל מכל צרותיו, ויאמר השם לצרותנו די".

"בעקבות המצב בישראל נתפלל גם למען שלום העם היושב בציון ושמירה על יהדותה של מדינת ישראל. 'הן ק-ל כביר לא ימאס תפילת רבים'", חתמו הרבנים הראשיים את מכתבם.

תגיות:הרב יצחק יוסףהרב דוד לאואוקראינהעצרת תפילה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה