חדשות בארץ

הרצוג ליורש העצר האמירתי: "מגנים כל מתקפה על ריבונותכם באמצעות ארגוני טרור"

הנשיא יצחק הרצוג נחת לביקור היסטורי ראשון באיחוד האמירויות, ונועד בתחילתו עם יורש העצר של אבו דאבי, השייח' מוחמד בן זאיד. הרצוג: "על הסכמי אברהם להתחזק". בן זאיד: "הקשרים שלנו מתקדמים במלוא העוצמה"

הרצוג ומוחמד בן זאיד, היום (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)הרצוג ומוחמד בן זאיד, היום (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
אא

נשיא המדינה יצחק הרצוג נועד היום (ראשון) עם יורש העצר של אבו דאבי, השייח' מוחמד בן זאיד, במסגרת ביקורו ההיסטורי באיחוד האמירויות.

הרצוג, שנחת באבו דאבי בשעות הבוקר, התקבל עם רעייתו מיכל בקבלת פנים ממלכתית בארמון המלוכה. בפתח פגישתו עם מוחמד בן זאיד, הודה הנשיא ליורש העצר על תרומתו לקידום היחסים הבילטרליים עם מדינת ישראל: "אזרחי מדינת ישראל נרגשים ונלהבים להמשיך ולפתח את דו-הקיום ואת הסכם השלום בין שתי המדינות שלנו. כפי שציינת, הוד מעלתך, ביקור זה הינו ביטוי לחזון ולחלום על שלום, ולרוחות שלום שאנו מביאים לאזור כולו".

"אנו שתי אומות מתקדמות, שהתחילו עם מעט מאוד בידיהן והפכו את האדמות שלהן לגן עדן פורה", הוסיף הרצוג. "אנו, בדרכים רבות, מהווים דוגמה עבור העולם כיצד להנהיג ולפתח אומה במבט לעתיד. אנחנו שולחים מסר לאזור כולו שיש דרך אחרת לשלום וחיים משותפים, ושבניו ובנותיו של אברהם יכולים לשכון ולחיות יחד בשלום ובדו-קיום לטובת האנושות. מסר השלום הוא אבן פינה בקשר בינינו. אנו כאן על מנת להעביר את המסר הזה הן לישראלים והן לאמירתים, שעל הסכמי אברהם להתחזק, וכן שמדינות נוספות ייקחו חלק במאמץ משותף זה".

(צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ)(צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ)

ברקע המתקפות האחרונות של המורדים החות'ים בתימן, הנתמכים על ידי איראן, נגד יעדים באבו דאבי, הצהיר הרצוג: "אנו תומכים באופן מלא בדרישות הביטחון שלכם ואנו מגנים כל סוג של מתקפה על ריבונותכם באמצעות ארגוני טרור. אנו נמצאים כאן יחד על מנת למצוא דרכים ואמצעים להביא לביטחון מלא לאנשים דורשי שלום במחוזנו".

מוחמד בן זאיד אמר: "ראשית, אני מודה לך ולמדינתך על עמדתכם בנוגע למתקפות הטרור האחרונות על מתקנים אזרחיים באיחוד האמירויות. זו עמדה שמדגימה את השקפתנו המשותפת לגבי האיומים על יציבות האזור ועל השלום, בפרט אלו שמוצבים על ידי מיליציות וארגוני טרור, כמו גם הבנתנו המשותפת לגבי חשיבות נקיטת עמדה נוקשה נגדם".

"ביקורך, כבוד הנשיא, מגיע לאחר ביקורו המוצלח של ראש הממשלה נפתלי בנט באיחוד האמירויות זה לא מכבר. זה מוכיח כי הקשרים שלנו מתקדמים במלוא העוצמה, וכי יש רצון חזק ומשותף לחזק אותם לטובת מדינותינו ואזרחינו. הסכמי אברהם היוו שינוי היסטורי משמעותי, שמגלם את הגישה לשלום שאיחוד האמירויות מאמינה בה. הם סללו את הדרך לחיזוק השותפות שלנו, במיוחד בתחומי הטכנולוגיה, החדשנות, הבריאות, האנרגיה ועוד".

"כבוד הנשיא, האזור שלנו הוא אחד האזורים שסבלו הכי הרבה ממלחמות וקונפליקטים. באמצעות השלום, אנו באיחוד האמירויות, ישראל והאזור כולו, יכולים להפנות משאבים ויכולות למען שירות האומות שלנו וסלילת הדרך לעתיד טוב יותר".

תגיות:יצחק הרצוגאיחוד האמירויותמוחמד בן זאיד

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה