חדשות בריאות

מרוקו: שבעה יהודים שנפטרו מקורונה מובאים לקבורה בישראל

משלחת מתנדבים של זק"א פעלה במרוקו להוצאת גופותיהם של שבעה יהודים שנפטרו מקורונה ונקברו בקבורה זמנית, ולהבאתם לקבורה בישראל

  • י"ב כסלו התשפ"ב
(צילום: דוברות זק"א)(צילום: דוברות זק"א)
אא

במבצע מיוחד שקיימו מתנדבי זק"א, נציגי משפחות וחברה קדישא קזבלנקה במהלך השבוע האחרון, הוצאו גופותיהם של שבעה יהודים שחלו ונפטרו מקורונה לפני כשנה וחצי ונקברו קבורה זמנית בבית הקברות היהודי בקזבלנקה. ארונות הקבורה ינחתו הערב בשדה התעופה בן גוריון, משם יובאו למנוחת עולמים בישראל.

מיכאל גוטווין ושניר אלמליח, רכזי המשלחת המיוחדת שיצאו למשימה, סיפרו: "עם תחילת הגל הראשון בקורונה, עשרות יהודים שנפטרו מקורונה ברחבי העולם נקברו בקבורה זמנית במקום פטירתם, קבורה זמנית שהצילה את שריפת גופתם כנהוג בעשרות מדינות רחמנא ליצלן".

"הגענו לפני כשבוע למרוקו, ועבדנו יחד עם חברי הקהילה היהודית המקומית בכדי להוציא את גופותיהם של היהודים ממקום קבורה הזמנית. הערב, עם קבלת כלל האישורים, שבעת ארונות הקבורה עלו על טיסה לישראל".

השניים ציינו כי "בין הארונות גם ארונו של שליח חב"ד במרוקו, רבי שלום איידלמן זצ"ל, שפעל במדינה מעל ליובל שנים ונפטר בעיצומו של יום טוב שני של פסח תש"פ, ויהודים נוספים שמשפחותיהם נאלצו לקבור אותם במרוקו. עם סיום השליחות קיימנו מניין ואמירת קדיש יחד עם נציגי משפחות הנפטרים, אנשי חברא קדישא קזבלנקה וראשי הקהילה היהודית. ליווינו את הארונות לשדה התעופה הבינלאומי בקזבלנקה, מרוקו, משם המריאו לישראל".

חיים וינגרטן, ראש אג"מ זק"א, אמר: "תודה מיוחדת לצוותי משרד החוץ, שלטונות מרוקו ובית המלוכה, ראשי וחברי הקהילה היהודית במרוקו, חברה קדישא קזבלנקה, ואנשי חסד נוספים שבזכותם הצלחנו לעמוד במשימה ולהביא את היהודים לקבורה בישראל, וזאת תוך כדי הקפדה על שלומם וביטחונם של המתנדבים מתוך מסירות ודאגה אין סופית".

תגיות:מרוקונגיף הקורונהזק"א

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה