חם ברשת

"איבדתי שליטה על הרכב – אברהם טל הציל אותי"

הזמר אברהם טל עצר לסייע לצעירה שנקלעה לסיטואציה מלחיצה בכביש 6 ולא עזב עד שהגיעה עזרה: "הוא אמר לי 'אם היית אחותי הקטנה לא הייתי עוזב אותך כאן לבד בחיים'. ונשאר"

  • ג' כסלו התשפ"ב
אברהם טל אברהם טל
אא

נסיעה שגרתית של ענבר שמים אלון בכביש 6 הפכה לסיוט. ברגע אחד היא איבדה שליטה על הרכב וכמעט נקלעה לתאונה טרגית, אך למרבה המזל, מי שהיה הראשון שהגיע לסייע היה לא אחר מהזמר אברהם טל, שחיכה איתה במקום במשך שעתיים.

ענבר כתבה בפייסבוק על הרגעים המפחידים מליל אמש: "21:00  בערב, חושך מצריים, כביש 6. נוסעת לבד מהצפון ביונדאי i 10 בת שנתיים לכיוון המרכז. בלי הכנה מוקדמת, פתאום בשנייה אחת, אני מאבדת שליטה על הרכב, מסתחררת ועפה בסללומים בין הנתיבים ולא מצליחה לעצור. מחזיקה את ההגה בשתי ידיים ומנסה לעשות הכול חוץ מלעוף במהירות כזו לתוך מעקה הבטיחות."

"שומעת צפירות של רכבים אחרים ומתפללת לא להתנגש באף אחד, בכל זאת, אנחנו בכביש בו המהירות המותרת היא 120 קמ״ש. רואה מאחוריי רכב דודג' ענק שקולט מה קורה לי. הוא האט את התנועה שאף רכב לא יתנגש בי והתפלל גם הוא שהרכב שלי כבר יתייצב ויעצור."

"הצלחתי לעצור עשרה סנטימטר ממעקה הבטיחות והגוף שלי קפא. רכב הדודג' עצר מאחוריי והמתין שהתנועה תירגע כדי שיוכל לצאת אלי. הוא פתח לי את דלת הנהג והרגיע. נתן לי מים ומעיל, ניסה להוציא אותי מהרכב כדי שנעבור מאחורי מעקה הבטיחות. אני בוכה בהיסטריה והבחור מרגיע אותי בקור רוח מופתי."

הצמיג שהתפוצץהצמיג שהתפוצץ

"מסתכלים על הרכב ומבינים שכנראה יש מי ששומר עלי מלמעלה. במהירות 120 קמ״ש התפוצץ לי הצמיג האחורי ברכב ועפו ממנו חלקים באותן שניות האימה. אחרי כמעט חצי שעה שאנחנו יחד, ממתינים לסייר של כביש 6 ולמשטרה, אני רואה שאני מזהה את הבחור שלידי. שואלת אותו בעיניים נפוחות 'איך קוראים לך?', הוא עונה במבוכה 'אברהם'. הבכי התחלף בצחוק כי אני קולטת שאני באמצע כביש 6 עם לא אחר מאשר אברהם טל".

במשך שעתיים שלמות חיכה איתה טל. "ביקשתי ממנו כמה פעמים שילך כי אני כבר מתאוששת ואין סיבה שימשיך לבזבז את הזמן שלו כאן. הוא אמר לי 'אם היית אחותי הקטנה לא הייתי עוזב אותך כאן לבד בחיים'. ונשאר".

"למה אני מספרת לכם את זה? כי זה לא מובן מאליו שאהיה חשובה לאדם זר יותר מהזמן שלו, כי אנחנו שומעים בחדשות בעיקר כמה רע, כי הסיפורים האלו הם התגשמות הטוב בעולם שלנו, כי הכרתי נשמה ענקית שבאותו הלילה הציל לי את החיים בערנות שלו ובקור הרוח שלו. לנשמה הזו קוראים אברהם טל והוא הרבה יותר מזמר, הרבה מעבר לאומן, הרבה מעבר למה שיכולתי לדמיין. שיהיה לנו שבוע טוב, כל מה שנשאר זה לאהוב".

תגיות:אברהם טלכביש 6

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה