חדשות יהדות

ערוץ 12 מציג: רדיפה נגד בית ספר באשדוד בחשד להנחלת ערכי היהדות

בכתבת השמצה מקוממת מואשם בית הספר "פינלד סקול" כי הוא "מנחיל את ערכי היהדות" ו"מתחזה" לבית ספר חילוני. פעילים בכירים בעולם הקירוב: מסע הציד והרדיפה התקשורתית נגד היהדות הגיע לצערנו גם לשדה החינוך. כנראה שמבחינת התקשורת מותר ללמד את ילדי ישראל רק על נצרות ואיסלם רח"ל

  • י"ט חשון התשפ"ב
 (צילום מסך ערוץ 12) (צילום מסך ערוץ 12)
אא

במוצאי שבת פורסמה בערוץ 12 כתבה מלאה סילופים והשמצות נגד בית הספר "פינלנד סקול" ונגד ארגון הידברות וקרן וולפסון המסייעים לפעילותו. ההאשמה המרכזית נגד בית הספר: "מתחזה לבית ספר חילוני אף על פי שהוא חרדי" זאת בעקבות העובדה כי בית הספר מעז להנחיל את ערכי היהדות והמסורת לתלמידיו.

בתגובה לכתבה המסולפת הבהירו בהנהלת בית הספר כי: "בניגוד למצגי השווא העולים מהכתבה, בית נספר ׳פינלנד סקול׳ אינו בית ספר חרדי. בית הספר הוא מופת לשילוב מאוזן בין תכני לימוד אוניברסליים ומרחיבי דעת, לבין ערכי זהות יהודית. כל אלה הובאו לידיעת הורי התלמידים בזמן אמת ובשקיפות מלאה, כבר בעת הליך הרישום לביה"ס. כל הורה חתם על תקנון  ביה"ס מתוך בחירה".

בנוגע לטענות בכתבה על הסיוע של ארגון הידברות להקמת בית הספר, נמסר כי "ארגון הידברות וארגוני התנדבות נוספים תרמו ותורמים לטובת המשך פעילותו של בית הספר, ועומדים לימינו בנשיאת שני דגליו: האיכות החינוכית והזהות היהודית".

לאורך כל הכתבה המגמתית הותקף בית הספר על כך שהוא מעודד תכנים יהודיים ודתיים במסגרת הלימודים ומבקש מהתלמידים לחבוש כיפה, רח"ל. בנוסף רואיינו גורמי שמאל המובילים את המאבק נגד ה"הדתה" במערכת החינוך, כאשר בין היתר האשים יו"ר הפורום החילוני בישראל (...) כי "ישנן קבוצות גדולות של חרדים שלקחו להם כמשימה לאומית לשנות את צביון החילונים במדינה".

כידוע, ארגון הידברות מוביל את תנועת הקירוב בישראל, בשליחות גדולי ישראל שליט"א ובהכוונת וועדת הרבנים בראשות הגר"ז כהן שליט"א. במסגרת זו הארגון תומך מזה שנים רבות בפרויקטים ערכיים וחברתיים ומפיצה את אור היהדות בקהלים נרחבים בארץ ובעולם.

כך נרתם ארגון הידברות, יחד עם קרן וולפסון, לסייע לבית הספר "פינלנד סקול", שלצד איכות פדגוגית מניף את דגל הנחלת ערכי היהדות לתלמידים. מובן שההורים, יהודים הגאים ביהדותם, חתמו על הסכמתם לכך בעת רישום הילדים.

הנהלת בית הספר העבירה זה מכבר לכתב את כל האישורים הרלוונטיים ותשובות מלאות שהפריכו מכל וכל את הטענות הרגולטוריות והפרוצדורליות, שאינם אלא כסות למניע האמיתי של הפרסום המשמיץ: העצמת מסע הרדיפה נגד כל דבר שריח של יהדות נודף ממנו, כמו בימים אפלים בתולדות העם היהודי.

יצוין כי אף על פי שעורכי הכתבה העלו את שלל טענותיהם זה מכבר, הן בפני משרד החינוך והן בפני עיריית אשדוד, בחרו הללו שלא לפעול לסגירת בית הספר, ולא הגבילו את פעילותו בשום צורה ודרך, שכן להנהלת בית הספר מסמכים המאשרים שהליך כינון בית הספר והפעלתו אושרו על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים, ללא דופי.

"הדברים מדברים בעד עצמם, ואנו נמשיך לפעול ללא לאות למען איכות החינוך והנחלת ערכים יהודיים. ישנם קהלים נרחבים שמחפשים דווקא את החינוך האיכותי יחד עם הנחלת ערכי היהדות עבור ילדיהם, ואנו מחויבים לתת מענה הולם עבורם, בהנחיית גדולי ישראל. לא נירתע ממסע הרדיפה נגד היהדות אלא להיפך, כאשר יענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ לקהלים נוספים להאיר את העולם באור היהדות", מסרו פעילי קירוב בכירים בארגון הידברות.

תגיות:ערוץ 12יהדות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה