חם ברשת

"באת לעולם הזה כדי להפוך אותו למקום טוב יותר": אימו של עידו אביגל ז"ל בפוסט מרגש

"אני ואבא היינו אנשי קריירה שגידלו ילדים. מבטיחה שמהיום נהיה להורים שלצד זאת מנהלים קריירה. סליחה שהבנתי את זה רק עכשיו", כך כתבה אימו של עידו אביגל ז"ל בן ה-5, שנהרג במבצע שומר החומות

  • ג' תמוז התשפ"א
אא

במלאת 30 ימים לפטירתו של עידו אביגל ז"ל בן ה-5, שנהרג מפגיעת רסיס רקטה, ספדה לו אימו שני אביגל בפוסט מרגש:

"דודק'ה שלי, אני רוצה לבקש ממך סליחה. סליחה שלא יכולתי להיות בהלוויה שלך. סליחה שאמרתי שאני שומרת עליך תמיד, סליחה שאמרתי לך שבממ"ד אנחנו בטוחים ומוגנים ואפשר לישון בשקט, או לצחוק ולשחק. לא התכוונתי לשקר לך, באמת חשבתי שתהיה מוגן. סליחה שלא הייתי חדה מספיק להזיז אותך כששמעתי את הרסיסים האחרים, לפני שנכנס הרסיס הארור. לא האמנתי שזה בכלל אפשרי. סליחה שהגנת עליי בגופך, במקום שאני אגן עליך. סליחה שקראתי ברכת הגומל ואבא קרא עליך קדיש."
"השארת לי כמה צוואות לא כתובות, ואני מבטיחה לממש אותן. ידעת לומר לי מה יקרה. אמרת לי שיש הרבה ילדים ואנשים גדולים בחדר, ושכל הממ"ד הולך להימחץ. לא השכלתי להבין את דבריך בזמן. אפילו צחקתי. סליחה שלא הבנתי שאתה נפרד ממני."
"כשהתעוררתי בבית חולים אביתר אמר לי שאתה לא רק הילד שלי ושל אסף - אתה כבר הילד של כולם. בשבילי, ילד, אתה תמיד תישאר דודק'ה שלי. תשמור עלינו שם למעלה ומדי פעם תבוא לבקר אותי בחלום. אני מחכה לך."
"אני מספרת לעצמי שבאת להעביר מסר לעולם, אחרת אין לי הסבר למה היית צריך ללכת כל כך מוקדם, קטן שלי. היינו בשנת קורונה, שנה של ריחוק שנכנסה לבתים וגרמה לכל אחד להיות עם המסך שלו. והיום, אחרי הדברים שאבא אמר בהלוויה שלך, מתוקי, אנשים מספרים שהם מקדישים יותר זמן משפחתי. הרבה אנשים משתפים אותי במעשי חסד שהם עושים אחד כלפי השני ובאהבה לזולת לעילוי נשמתך. חשבתי לעצמי שאולי באת לעולם הזה כדי להפוך אותו למקום טוב יותר."
"תהלוש, אחותך האהובה, אמרה לי ששני דברים הכי קשים קרו לה בחיים - שאני הייתי בקורס ושאתה נהרגת. ואז נזכרתי שגם אתה שאלת אותי את מי אני אוהבת יותר, אותך או את הקורס, כי אני שם יותר. סליחה, ילד שלי, שלא הייתי איתך בשלושת החודשים האחרונים לחייך. אני ואבא היינו אנשי קריירה שגידלו ילדים. מבטיחה שמהיום נהיה להורים שלצד זאת מנהלים קריירה. סליחה שהבנתי את זה רק עכשיו."
"אתה ספגת את הרסיס הארור בשביל כולנו. אני מבטיחה לך שלא נבזבז בהבלים את החיים שהענקת לנו. תהל ביקשה למסור לך שהיא מתגעגעת מאוד, והיא הכי רוצה שתחזור להציק לה. היא כבר לא רוצה חדר לבד, ושולחת לך חיבוק חזק. אוהבת אותך תמיד דודק'ה. ילד מיוחד שלי. אהוב שלי. נשמה שלי. לנצח תהיה בליבי."
שני הוסיפה וציינה שהחליטה לפתוח דף פייסבוק חדש לזכרו של עידו על מנת שהציבור הרחב יוכל להכיר אותו מקרוב. "הוא לימד אותנו הרבה תובנות, והיינו רוצים לשתף אתכם".
 

תגיות:שומר החומותעידו אביגל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה