הסברה ישראלית

"מדינה ערבית? צא מישראל": מכתב של ערבי מוסלמי לאחמד טיבי - שובר את הרשת

"המאבק של הערבים ביהודים מבדיל אותנו מהחברה הישראלית, ומחייב את היהודים להפלות אותנו לרעה. לא יהיה מאבק, לא תהיה אפליה.  פשוט מאוד" - מכתב של מוסלמי-ישראלי לאחמד טיבי, כובש את הרשת בימים האחרונים, וגם את תתרגשו מאוד כשתקראו אותו

טיבי (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)טיבי (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
אא

הרשת סוערת כמרקחה בעקבות מכתב שכתב ערבי-מוסלמי בשם מוסטפא בן עלי חמדאן חג׳ אחמד - לאחמד טיבי. "אחמד טיבי, לידיעתך אני ערבי-מוסלמי. אזרח ישראלי", פותח חמדאן וכותב. "נקעה נפשי מהשקר הקרוי 'עם פלשתיני' והגיע הזמן שיקום ערבי ויגיד את זה בריש-גלי. אנחנו הערבים החיים בישראל, פשוט ערבים.  מעולם לא היינו 'פלשתינים', משום שלא היה דבר כזה 'עם פלשתיני'. מעולם. רוב הערבים בישראל נולדו במדינת ישראל. אבותינו הגיעו מארצות ערב השונות במאה ועשרים השנים האחרונות, בעקבות תעסוקה ופרנסה שהציעו חקלאים יהודים או עבודות שונות בשירות הבריטים במשך שלושים שנה.

"אכן, קומץ של ערבים היה כאן לפני כן תחת שלטון עותומאני-טורקי. שום פלשתינים. הקומץ הזה נאסף אל אבותיו וצאצאיו ממשיכים להיות ערבים כמוני. המצאת העם הפלשתיני ובעקבותיה הדרישה למדינה עצמאית פלשתינית - מהוות סיוט בשבילי. אינני רוצה לחיות במדינה ערבית כלשהי, גם לא ב'פלשתין'. מדינה ערבית נוספת תתנהל כמו כל מדינה ערבית שכל ערבי-ישראלי שפוי, צריך להתנגד לה. אין בכל מדינות ערב ולו מדינה אחת שהיא דמוקרטית.

"אין מאבק- אין אפליה. אני ערבי- מוסלמי-ישראלי שרוצה לחיות במדינת ישראל, בביתו הלאומי-דמוקרטי של העם היהודי שהוא גם הבית שלי. כפי שיהודים/ערבים/סינים/ חיים מחוץ לארצות המוצא שלהם ומקבלים עליהם את חוקי, כללי ומנהגי המקום. אני תובע שוויון אזרחי גמור ביני לבין כל יהודי אחר, הן בזכויות והן בחובות. אני רוצה חלוקת משאבים צודקת והגונה לכל חלקי האוכלוסייה. 

"מצבם של חלק מהערבים בישראל אינו טוב יותר ממצבם של העולים האתיופים, אבל גם אלה יודעים שהחלופה באחת ממדינות ערב גרועה הרבה יותר. המאבק של הערבים ביהודים מבדיל אותנו מהחברה הישראלית, ומחייב את היהודים להפלות אותנו לרעה. לא יהיה מאבק, לא תהיה אפליה. 

פשוט מאוד".

ממשיך חמדאן (האמיץ, יש לציין) ומוסיף כי בדעותיו הללו - הוא לא לבד. "יש הרבה ערבים שחושבים כמוני בסתר ליבם ואפילו נותנים לזה ביטוי בלחישה. זה לא אופנתי לדבר ולכתוב במונחים מערביים - שבגרנו בחברה הישראלית, שלמדנו פרק אחד או שניים בהלכות חיים, שקידוש המוות מביא מוות, ושהזכות לחיים הינה ערך נעלה מכל דבר אחר. אני ערבי-מוסלמי חילוני שחי בקרב יהודים חילונים, ואם רק היינו מוציאים את השטות הזו שנקראית 'פלשתין' מהלקסיקון שלנו, לא יהיה הבדל ולא צריך להיות הבדל בינינו.

"רוצה מדינה ערבית? צא מישראל! צריך להודות, היהודים רוצים לחיות בשקט עם הערבים בתוכם.  זה אנחנו שמפריעים להם עם כל מיני מנהיגים ערביים 'שלנו' שרק מנציחים את העוינות. חלאס, היו מלחמות ועכשיו זו המציאות. מדינת ישראל הקטנה יכולה וצריכה להיות מדינת מופת ולא אכפת לי שיקראו לה 'הבית הלאומי של העם היהודי'. אני רוצה לחיות כאן. ערבי שאינו רואה ערך לחייו אלא במדינה ערבית, יתכבד ויבחר לו מדינה כזאת.  יש הרבה. אני לא! גם אם תחולק הארץ הזו ותקום מדינה פלשתינית, לא אוותר על האפשרות לחיות במדינת ישראל הדמוקרטית. אני אוהב את המדינה הזו ומכבד את היהודים שהקימו אותה על חורבותיה של שממה שוממת, זנוחה ועזובה שהיתה כאן. מדינת-פלשתין' תהיה מדינה נוראה. היא בוודאי לא תהיה דמוקרטית. כבר היום ניתן לראות את ניצני השחיתות אצל מנהיגי טרום-פלשתין. מי יעמיד אותם לדין ויגזור עליהם עונשים? במדינת-ישראל עושים את זה. תקראו עיתונים", הוא מסכם.

תגיות:מכתבאחמד טיבי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה