category

חדשות בארץ

בממלכתי דתי לומדים ציטוטים של מוחמד?! בעקבות זעם ההורים - הדף הוסר

ההורים נדהמו לגלות שילדיהם, הלומדים במסגרות החינוך הממלכתי והממלכתי דתי, קיבלו דף מקורות עם ציטוטים של... מוחמד

שתף במייל
| ט"ו סיון התשפ"א |
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
whatsapp
אא

עושים חושבים לגבי החינוך הממלכתי דתי: משרד החינוך פרסם דף מקורות לרגל יום האחדות, שחל בשבוע שעבר. בדף, שנשלח גם למוסדות החינוך הממלכתי דתי, כלל ציטוטים של מוחמד.

בין דף המקורות צוטטו דבריו של מוחמד: "הכי טוב בבני אדם מי שעוזר לאחרים". ההורים ששמו לב לתכנים אותם מקבלים ילדיהם זעמו. "מצטטים ממוחמד. סיימו כבר את תרי עשר?", תוהה שחר. "מה עם מסרים מפרקי אבות? את המסר הזה אמרו חכמינו בנוסחים מופלאים בהרבה", זעם הורה אחר. "גם אני הזדעזעתי שבדף הלימוד מופיע הנביא מוחמד. חסר כבר נביאים בישראל?", תהתה.

"ילדי ישראל הדתיים והחילוניים מקבלים ללמידה ציטוט מתוך דבריו של מוחמד. זה לגיטימי?", כועס הורה נוסף. "האם הילדים כבר בקיאים בכל הנביאים ראשונים ואחרונים ורק מה שנשאר להם זה עוד ציטוט, לא איזה משהו שלא קיים אצלנו, מתוך הנביא מוחמד?!". "מה יקרה לילדה שלומדת על הנביא מוחמד כשיום אחד יתחיל איתה בחור ערבי, היא תגיד לו 'כן כן, למדתי על הנביא מוחמד', והוא יגיד לה 'אנחנו מאמינים באותו דבר'. זו הזמנה להתבוללות, אין לי מילה אחרת", הגיב הורה אחר.

בעקבות לחץ כבד שהפעילו ההורים על ראש מנהל החמ"ד, שוש נגר, נעשתה בדיקה והדף עם המקור מהאסלאם הוסר, ובמקומו עלה דף אחר ללא אזכור למוחמד.

דף המקורות שנשלח לתלמידים

טור אישי כנה במיוחד: למה העברתי את ילדי לתלמוד תורה

"כחמישית מבוגרי החינוך הממלכתי דתי – יחזרו בשאלה"

כמה נפלא היה לו היה משרד החינוך נותן לתלמידים דפי מקורות הכוללים את דבריו של הלל: "הוי כתלמידיו של אהרון אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה" (אבות א, יב) או את דבריו של שמאי: "הוי מקביל את כל האדם, בסבר פנים יפות" (אבות א, יד) בהמשך, דברי רבי יוסי: "יהי ממון חברך, חביב עליך כשלך; התקן עצמך ללמוד תורה" (אבות ב, טו) או את דבריו של בן זומא: "איזה הוא עשיר? השמח בחלקו" (אבות ד, א).

מסכת אבות בפני עצמה שופעת ציטוטים מבורכים. למה לרוץ עד מוחמד?! הנה למשל: "רבי מתיה בן חרש אומר, הוי מקדים לשלום כל אדם" (אבות ד, כ), "שמואל הקטן אומר: 'בנפול אויבך, אל תשמח'", (אבות ד, כד) רבי אליעזר אומר: "יהי כבוד חברך חביב עליך כשלך, ואל תהי נוח לכעוס" (ב, עג), ועוד ועוד דברי חכמה עתיקים, אקטואליים ומלאי עמקות.

להתחיל ללמוד תורה בגיל מבוגר? אל תתבייש, זה אף פעם לא מאוחר. הרב זמיר כהן במסר קצר ומחזק:

 

הרב זמיר כהן מנפץ מיתוס של 70 שנה בפחות מ-13 דקות. תקשורת פוליטיקאים ומפלגות, מול עובדות, נתונים ומספרים. לראות ולא להאמין מה ניסו למכור לנו עשרות שנים. חובה לצפות:

 

"אני צופה בילד שחוגג בר מצווה בחינוך הממלכתי והלב שלי בוכה"

מתלבטים לגבי החינוך המומלץ לילדיכם? רוצים להתייעץ לגבי מוסדות חינוך תורניים הקרובים למקום מגוריכם? חייגו למחלקת ייעוץ והכוונה בהידברות – 073-2221230, ונשמח לעזור.

הידברות שופס

ארכיאולוגיה תנכית והאדם במעגל השנה

619לרכישה

מוצרים נוספים

ADHD כוחות העל של ילדיה הקשב

סטנדר עץ מהגוני 3 קומות

ערכת מוצרי בדיחות

הקוסם - ערכת קסמים - 70 קסמים

ספר מנגן - ספר הברכות שלי

כלי למים אחרונים פסים כסף וזהב

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה