חדשות בעולם

כמה מים יש על מאדים? התגלית שמרעישה את העולם

תגלית חדשה שהתגלתה על כוכב מאדים - מרגשת את הקהילה המדעית ברחבי העולם. "צריכים להבין שכשאנחנו מדברים במושגים של מרבצי קרח במאדים, זה לא מרבצי הקרח שאנחנו רגילים אליהם"

אא

תגלית חדשה שהתגלתה על כוכב מאדים - מרגשת את הקהילה המדעית ברחבי העולם. 

מסתבר שלמעלה מ-21 מיליון ק"מ של קרח התגלו שם לאחרונה,

עם זאת, העובדה שיש מים על הכוכב, איננה בגדר חידוש. כבר בשנת 2018 הצליחו מדענים של סוכנות החלל נאס"א לזהות שמונה מקורות על הכוכב, שבהם הקרח שוכב על מדרונות תלולים מאוד וחשוף לגמרי, בהמיספרה הצפונית והדרומית. 

החוקרים הסבירו אז שחלק משכבות הקרח מגיעות לעובי של 100 מטרים. 

אלא שהפעם, החוקרים העזו ואמרו כי כמות המים שהתגלתה היא כה גדולה, עד שהיא יכולה לכסות את כל כדור הארץ, עד לעומק של - לא פחות ולא יותר - 35 (!) מטרים. "צריכים להבין שכשאנחנו מדברים במושגים של מרבצי קרח במאדים, זה לא מרבצי הקרח שאנחנו רגילים אליהם. אפילו לא ברוסיה או בסקוטלנד, שבהם אפשר למצוא מרבצים שנדמה שאינם נגמרים. 

"כשאנחנו מדברים במושגים של כוכב מאדים, כל מרבץ קרח כזה יכול להגיע לגודל של שתי מדינות ביחד", אומרים מדעני נאס"א. "זה כמו לחבר ביחד את סקוטלנד ורוסיה".

 

מעניין לציין כי כבר לפני שנתיים אמר מנהל נאס"א צ'רלס בולדן כי "אנחנו קרובים לקבוע האם יש אפשרות של התפתחות חיים על מאדים". את הדברים אמר בולדן כאשר חוקרים מצאו כי בתקופת הקיץ הקרח מפשיר במאדים, והמים זורמים. "מדובר במים עם ריכוז מלחים גבוה ביותר שמונע מהם לקפוא כשהם באים במגע עם הטמפרטורה הקרה שבמאדים".

 

תגיות:מיםמאדיםמדהים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה