פעילות הידברות

רבבות יהודים השתתפו ב"יום שכולו תורה": רבני הידברות מסרו למעלה משבעים שיעורי תורה ביממה

הרבנים מסרו שיעורי חיזוק ביהדות ובהלכה לרבבות יהודים מתקרבים, בעשרים ושישה יישובים וקיבוצים שונים ברחבי הארץ

  • ז' אייר התשפ"א
אא

כי אם לשמוע את דברי ה': לאחר ימים ארוכים של היערכות ותיאומים עם גבאי בתי הכנסת, איתור שטחים פתוחים מתאימים להעברת שיעורים, מאות פעילים שהפיצו את הבשורה בכל עיר ויישוב, מערך הסעות נרחב ששינע את הרבנים ממקום למקום, הגיעו ביום חמישי האחרון רבבות אוהבי תורה מכל שדרות העם להשתתף במערך ענק של שיעורי תורה ויהדות ביוזמת ארגון הידברות, במתכונת "בר בי רב דחד יומא".

פעילי הקירוב של הידברות, בתיאום עם רבני הקהילות וגבאי בתי הכנסת, נערכו מבעוד מועד, פרסמו כרוזים בשכונות והזמינו יהודים מתחזקים וגם כאלו הרחוקים מעולמה של תורה לעת עתה, להגיע ולשמוע שיעור על יהדות ואמונה. והתוצאה הפתיעה גם את וותיקי הפעילים. "בהרצליה, למשל, הכנו 40 מקומות ישיבה בשטח פתוח שהוכשר למטרה, וחששנו שיהיו כיסאות ריקים", מספר ראובן, מראשי פעילי הקירוב בהידברות. "לשמחתנו כבר בתחילת השיעור נאלצנו להוסיף עוד שורות של כיסאות לרווחת קהל השומעים, וכך היה ברוב היישובים אליהם הגענו במסגרת מערך שיעורי התורה של רבני הידברות", הוא מציין.

מהדיווחים שזרמו מכל רחבי הארץ אל החפ"ק בבית הידברות בפתח תקוה, עולה כי קרוב לעשרים אלף איש השתתפו במערך שיעורי התורה של רבני הידברות, רובם ביישובים ובשכונות חילוניות, כולל מספר קיבוצים בצפון ובדרום הארץ. פעילי הקירוב שהתלוו לרבנים ערכו לאחר כל שיעור רישום של משתתפים המעוניינים להשתתף בפעילויות קירוב נוספות, כמו סמינרים ליהדות, חברותא טלפונית, הדרכה והכוונה רוחנית ועוד, כאשר למעלה מאלפיים איש נרשמו והועברו למאגר הפונים של מחלקת המשך קשר בהידברות.

בשיחה עם ראשי הפעילים בחפ"ק הם מדגישים כי שיעורי התורה מהווים הזדמנות ייחודית לדבר ישירות עם קהלים חדשים, שקשה להגיע אליהם ולפתוח את לבם לתורה באמצעים אחרים. "אחרי שנת קורונה קשה, שכפתה עלינו ניתוק מסוים מפעילות השטח החשובה כל כך בתחום הקירוב, השקענו השנה רבות בפריסה רחבה של שיעורי תורה ברבים, במטרה להתחבר בחזרה ללבבות ולהצית את הנקודה היהודית הטמונה בכל יהודי באשר הוא. מניסיון של שנים רבות אנחנו יודעים שרבים מהמתקרבים ליהדות "הציצו ונפגעו" לראשונה במפגש חד פעמי מסוג זה, במהלכו גילו לפתע שיש משמעות לחיים ולכל מעשה, ומשם החלו לצעוד במסילה העולה בית קל", אומר הגאון רבי ירון אשכנזי, חבר וועדת הרבנים של הידברות.

בסיכומו של יום עמוס בקירוב והפצת תורה ברבים, קיבלו ראשי הידברות את הנתונים המרגשים על רבבות יהודים מכל שדרות העם, שגדשו את ספסלי בית המדרש והמתחמים הפתוחים בעשרות יישובים ממטולה שבצפון ועד אילת שבדרום. יהודים יקרים, בני אברהם, יצחק ויעקב, שבכל ימות השנה עמלים בפרך על המחייה ועל הכלכלה, נחשפו לפרסומים של הידברות ובחרו לנצל את החופשה היומית לרכישת קנייני נצח שאדם אוכל פירותיהם בעולם הזה והקרן קיימת לו לעולם הבא. אשרי העם שככה לו.

תגיות:פעילות הידברותיום העצמאותהרב זמיר כהן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה