חדשות בארץ

סמוטריץ’ לנתניהו וסער: "אל תחמיצו את הרגע"

יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, "להתעלות לגודל הרגע" ולהקים "ממשלה טובה ויהודית לעם ישראל": "שניכם בעלי תודעה היסטורית עמוקה, הצילו את מדינת ישראל"

סמוטריץ’ (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)סמוטריץ’ (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
אא

יו"ר הציונות הדתית, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', פרסם הערב (רביעי) מכתב פומבי, בו קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר תקווה חדשה, חבר הכנסת גדעון סער, להיפגש עוד היום ולהקים "ממשלה טובה ויהודית לעם ישראל".

"אני מבקש לשתף אתכם בהרהורים אקטואליים שעוטפים אותי בזמן שהוא למעלה מן הזמן – ברגעי שעת בין ערביים שבין זיכרון לעצמאות. על עבר, הווה ועתיד", פתח סמוטריץ' את מכתבו. "אנו בעיצומם של ימי ספירת העומר. בעבר, בהיסטוריה של עמנו, קשור תוכן הימים הללו בעניינים לכאורה כל כך מנוגדים. בניין מצד אחד, חורבן וייסורים מצד שני. בניין של עם ישראל בראשית דרכו – במעלה שמן היציאה לחירות פיזית משעבוד מצרים אל החירות הרוחנית של קבלת התורה. וייסורים. אוי, כמה ייסורי גלות ופורענות, כמה תוצאות נוראיות של שנאת החינם המלווה את עמנו לאורך כל שנות ההיסטוריה שלו. עשרים וארבע אלף תלמידי רבי עקיבא. פרעות ת"ח ות"ט. כוס תרעלה".

"אבל האמת היא שבמבט עומק פנימי, אלו תכנים ממש לא מנוגדים. יש להם מכנה משותף: בניין. אלו ימים של בניין. אבל שתי דרכים לו לבניין, בניין בדרך הקלה ובניין בדרך הקשה. גם הייסורים ייסורי בניין הם. ייסורים מתקנים וממרקים, שבסופם ובעקבותיהם בניין. ייסורי גלות שהבאנו על עצמנו כשהחמצנו הזדמנויות לבניין בדרך הטובה, ואילצנו את ריבונו של עולם לקדם את הבניין בדרכים אחרות".

בהמשך דבריו ציין סמוטריץ', כי גם הדורות האחרונים מתאפיינים ב"ייסורי הבניין – מיום השואה אל יום הזיכרון. ועכשיו, כן ממש עכשיו, מולנו, מול העיניים והידיים שלנו, נתון להחלטתנו צומת מכריע. צומת מכריע שבו הניחה אותנו יד ה' הטובה עלינו, כנראה בכוונה, ובוחנת האם הפקנו את לקחי ההיסטוריה. את לקחי שנאת החינם, את לקחי ייסורי הבניין. צומת שבו אנו נדרשים לבחור האם נדע להסתדר בינינו, להתגבר על שנאת חינם ומשקעים, להתעלות לגודל הרגע, ולקחת את עתידנו בידינו, או שהשנאה תגבר חלילה, ובמו ידינו נפקיד את גורלנו בידי שונאינו ונפקיד בידיהם את מפתחות הממשלה".

"איך אפשר להיות עיוורים ולא לראות את המציאות, לאטום אזניים ולא לשמוע את הקול? איך אפשר לא לראות בבירור את צומת הדרכים המאפיינת כל כך את ההיסטוריה של העם היהודי: 'ראה אנוכי נותן לפניכם היום את החיים ואת הטוב ואת המוות ואת הרע, ובחרת בחיים!'".

סמוטריץ', שחזר והבהיר בתקופה האחרונה כי לא יתן יד להקמת ממשלה שתסתמך על רע"מ, פנה ישירות לנתניהו וסער: "אדוני ראש הממשלה, חברי גדעון סער, תבחרו בחיים. אתם חייבים. למענו של העם היושב בציון. למען שמו באהבה. הבה ונבחר יחדיו נכון. בואו נשאיר את עתידנו בידינו. בואו נלמד אנחנו היהודים להסתדר אחד עם השני, ולא נפקיד את מפתחות עתידנו בידי אויבינו הקמים עלינו במתק שפתיים".

"אני קורא ומפציר בכם מעומק הלב, תנו לעם הטוב הזה מתנת יום עצמאות והיפגשו עוד היום. כן, היום, בתפר נורא ההוד הזה שבין זיכרון לעצמאות, על המטען ההיסטורי הרב שהוא נושא בחובו. ישרו את ההדורים ביניכם, הקשיבו יחדיו למשק כנפי ההיסטוריה ותוכיחו שאתם ראויים לה".

"אני מכיר אתכם. שניכם בעלי תודעה היסטורית עמוקה. אתם מכירים היטב את ההיסטוריה ואת תוצאותיה ההרסניות של שנאת חינם בעמנו. ואני יודע שיש בכם אחריות. אחריות לעתידו של העם היהודי ומדינת ישראל, אחריות להיות ראויים לקורבנות הרבים שעם זכרם התייחדנו היום כולנו, אחריות שלא ירד קורבנם לשווא בנבכי הציניות והפוליטיקה האישית הקטנה. אחריות להתעלות לגודל הרגע ולהקים ממשלה טובה ויהודית לעם ישראל".

את דבריו סיים יו"ר הציונות הדתית בהצהרה, כי הוא "מתחייב מראש" לתמוך בכל הסדר אליו יגיעו נתניהו וסער: "זה בידיים שלכם. הצילו את מדינת ישראל ואל תחמיצו את הרגע".

תגיות:גדעון סערבצלאל סמוטריץ'בחירות 2021

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה