חדשות יהדות

חבר הפרלמנט העיראקי - הפתיע ופרסם סרטון, שבו הוא מבקש ברכה מרב יהודי

הוא אמנם שיעי בהגדרתו, אך מתנגד לממסד האיראני, תומך נלהב ביהודים וכזה שמאמין בברכות של רבנים יהודיים. את הברכה שלו ביקש עלי לאחר שהנסיך הסעודי מוחמן בן סלמן, זכה להתברך על ידי הרב הרצוג

אא

אתמול הסתיים ביקור מיוחד של האפיפיור בעיראק, שמטרתו הייתה לעודד שיח של שלום בתוך הזרמים השונים במדינה - אולם נציגי הקהילה היהודית נעדרו מהמפגש עם האפיפיור, והדבר הצליח לעורר את כעסם של העיראקים. 

אלפי תגובות נרשמו ברשתות החברתיות בעקבות הסערה שהוקמה, ולצד תגובות האנטי היו גם כאלה שהתרפקו בערגה על עיראק של לפני כמה עשורים, שבה חייתה קהילה יהודית גדולה שהשאירה את חותמה בכל תחומי החיים. 

"זה נשמע הזוי למי שנמצא בישראל, שדווקא בעיראק השסועה, שעדיין מנסה להילחם בארגון דאעש וסובלת מאחיזתה של איראן, עיראקים מגלים עניין ביהודים", אומרת לערוץ 20, לינדה מנוחין עבדול עזיז, יועצת למדיה דיגיטלית במשרד החוץ ומנהלת עמוד הפייסבוק 'ישראל בלהג העראקי'.

לדבריה, מיליוני עיראקים עדיין מאמינים שהיהודים יכולים לחזור לעיראק, ולבנות אותה מחדש. 

אבל יש את אלה שמאמינים, ויש את אלו שהופכים את האמונה שלהם לפעולות רסמיות בשטח - אחד מהם הוא פאייק שיח' עלי, חבר פרלמנט שלאחרונה פרסם ברשתות החברתיות פוסט מרגש במיוחד, בו הוא מבקש להתברך על ידי רב יהודי. 

שיח' עלי ידוע כחבר פרלמנט שמרבה לגנות את ראשי השלטון במדינתו על שחיתויות, ואינו מפחד להגיד את מה שהוא חושב כדי לתקן את המעוות. 

הוא אמנם שיעי בהגדרתו, אך מתנגד לממסד האיראני, תומך נלהב ביהודים וכזה שמאמין בברכות של רבנים יהודיים. את הברכה שלו ביקש עלי לאחר שהנסיך הסעודי מוחמן בן סלמן, זכה להתברך על ידי הרב הרצוג. במשרד החוץ הישראלי החליטו לקחת את הבקשה שלו צעד אחד קדימה, ואכן, בסרטון מיוחד שפורסם מטעמו נראה הרב דוד מנחם כשהוא מברך את עלי כך: 

"אלוהים שבשמיים, שבירך את אברהם אבינו, הוא יברך וישמור וינצור את ויגדל וירומם למעלה למעלה את ידידינו חבר הפרלמנט העיראקי, מר פאיק שיח' עלי. הקב"ה יאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים ויזכה אותו להיות בין הפעילים הטובים למען שלום באזורנו, למען השלום הטוב בין בני אברהם, בין המאמינים שבעיראק ובישראל" .

תגיות:ברכהרבפרלמנטעיראקי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה