חדשות בריאות

מועצת גדולי התורה: "להזדרז וליטול את החיסון ללא כל חשש"

ב"קול קורא" שפרסמו חברי מועצת גדולי התורה של דגל התורה, קראו הרבנים לציבור להזדרז ולהתחסן: "ובזה מקיים ההשתדלות שלא יחלה חלילה כאשר נצטווינו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'"

  • ו' שבט התשפ"א
כינוס המועצת בחודש שעבר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)כינוס המועצת בחודש שעבר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

מועצת גדולי התורה של דגל התורה פנתה הבוקר (שלישי) בקריאה לציבור להתחסן נגד נגיף הקורונה. ב"קול קורא אל אחינו כל בית ישראל די בכל אתר ואתר", שפורסם בעיתון "יתד נאמן", כתבו גדולי ישראל: "הוכח בבירור כי אין סיכון כלל בקבלת החיסון. אין זו רק רשות לאדם להתרפאות, יש חיוב לכל חד כלפי חבריה שלא להזיקו חלילה".

בפתח הקול הקורא כותבים חברי המועצת: "לדאבון ליבנו זה כבר כמעט שנה תמימה אשר לא פסק המשחית מהכות בנו, ובמקומותינו פרץ וצווחה בעת התפשטות המגיפה הנוראה וריבוי חולים ונפטרים השם ירחם, ופשוט שעל כל אחד ואחד להתחזק ביתר שאת וביתר עוז, לשוב אל אבינו שבשמים בתשובה שלימה לפניו, ולב יודע מרת נפשו באשר הוא שם".

"ועתה ברחמיו המרובים ובחסדו כי גבר עלינו, כיוון שנתן הבורא רשות לרופא לרפאות (ברכות ס.), הצליחו לייצר חיסון נגד נגיף הקורונה, אשר לדעת כל המומחים ולאחר שנעשו בדיקות וניסויים רבים, הוכח שיש על ידו התועלת למנוע את החולי הקשה שע"י הנגיף, והוכח בבירור כי אין סיכון כלל בקבלת החיסון הנ"ל".

גדולי ישראל מוסיפים ומבהירים: "והנה מבואר בשו"ע יו"ד סי' של"ו שאמנם נתנה התורה רשות לרופא לרפאות, אך אין זו רק רשות לאדם להתרפאות אלא 'מצוה היא ובכלל פיקוח נפש הוא, ואם מונע עצמו הרי זה שופך דמים'. ומכל שכן כאשר במגיפה נוראה עסקינן, ומלבד החיוב דאית לכל חד וחד כלפי גופיה, יש חיוב לכל חד כלפי חבריה שלא להזיקו חלילה, וכדברי התוס' (ב"ק כ"ג) 'דיותר יש לו לאדם להיזהר שלא יזיק מאשר שלא יוזק'".

"ואשר על כן, קוראים אנו בזה לכל אשר יראת ה' בלבבו, להזדרז וליטול את החיסון נגד נגיף הקורונה כעצת הרופאים ללא כל חשש, בכל גיל ששייך לקבל החיסון הנ"ל, ובזה מקיים ההשתדלות שלא יחלה חלילה כאשר נצטווינו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'".

בסיום הקול הקורא מתפללים חברי מועצת גדולי התורה: "ובזכות זריזותנו בקיום מצוות 'ונשמרתם' נזכה שרופא כל בשר יסיר מעמנו כל נגע ומחלה במהרה ויאמר למשחית הרף ולצרתנו די, ולשוב לעסוק בתורה הקדושה כבראשונה בלא מפריעים כלל, עדי ביאת ינון במהרה בימינו אמן".

תגיות:חיסוןמועצת גדולי התורהנגיף הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה