אסטרולוגיה ומזלות

מזל קשת לפי היהדות: נולדתם בחודש כסלו? הכול על מזל החודש, קשת

מזלו של חודש כסלו הוא מזל קשת, המשתייך ליסוד האש. מהן נקודות החוזקה של בני מזל קשת? מהן נקודות החולשה הדורשות תיקון? להלן כמה מאפיינים של בני מזל קשת, שיועילו לכם לפתח מודעות עצמית לכלים ולמתנות שניתנו לכם, וכן לנקודות הדורשות שיפור עצמי

שתף במייל
| ב' כסלו התשפ"ב |
(צילום: shutterstock)
whatsapp
אא

מזל קשת הינו המזל התשיעי בגלגל המזלות. השבט המיוחס לחודש כסלו הוא בנימין ,שברכת יעקב אבינו אליו היא: "בנימין זאב יטרף בבקר יאכל עד ולערב יחלק שלל", כלומר שבני בנימין יהיו גיבורים, אבירי לב ובעלי מלחמה.

המאפיין הבולט ביותר אצל בני מזל קשת הוא הרצון בחופש ובדרור. הם לא מסוגלים לשאת את הרעיון שיכבלו אותם והרעיון של מחויבות מרתיע אותם.

 

מתנות וכלים

חודש כסלו הינו חודש של אורות שחוגגים בו את חג החנוכה, והמצווה העיקרית בחנוכה היא הדלקת הנר. לכן, היסוד המשפיע ביותר בחודש כסלו, דהיינו על בני מזל קשת, הוא יסוד האש.

השלהבת תמיד תפנה כלפי מעלה וכך גם הם בני מזל קשת שתמיד מלאים בשאיפות ומסתכלים קדימה אל האופק המלא בשאיפות נוספות.

בני מזל קשת ניחנו בכוח תפילה עוצמתי, ועליהם להשתמש במתנה גדולה זו. הם ניחנו באופטימיות, שמחת חיים וחיוניות. התלהבות מהחיים עצמם מאפיינת אותם ורוח של אנרגיה חיובית תורגש במחיצתם.

בני מזל קשת הם אנשים מוסריים, רודפי צדק ואמת ששואפים לאידיאליזם. הם בעלי חסד, רוחב לב ואוהבים לעזור לאחר. הם מוכנים להשקיע מזמנם ומכוחם למען האחר ומוכנים להירתם לפרויקטים של חסד והטבה.

הנולדים בחודש כסלו הם אינטליגנטיים, אוהבים ללמוד דברים חדשים ובעלי עניין בתחומים נרחבים. גישתם לחיים הינה רחבת אופקים, ולכן הם יחפשו לדלות ידע ממקורות שונים ובנושאים שונים.

לבני מזל קשת יש את היכולת להתעלות מעל הטבע שלהם, כמו שקרה בנס החנוכה שבו מעטים ניצחו רבים.

 

נקודות חולשה הדורשות תיקון

בני מזל קשת מתקשים לקבל החלטות מחייבות או להתרגל לרעיון של קבעון ושיגרה ארוכת טווח. הם רוצים את החופש, השינוי והחידוש. כדי להצליח ולפרוח בחייהם, הם חייבים ללמוד לקבל מסגרת תוחמת. המסגרת לא יכולה להיות הדוקה מדי כי אז זה יהיה עבורם כקציצת הכנפיים, ועליהם להתאמן במושג של קבלת אחריות.

בני מזל קשת צריכים להבין שמסגרת ומחויבות הם חלק בלתי נפרד מחיי אדם בוגר, ואילולא המסגרת הם עלולים ללכת לאיבוד. המסגרת צריכה להיות קיימת ותוחמת במידה הנכונה ואז הם יוכלו להצליח יותר בחייהם ולהגיע ליותר הישגים.

בני מזל קשת הם אנשים סוערים וגועשים, אשר זורקים חצים לכל הכיוונים, והמסגרת היא זו שתנתב עבורם את הכיוון ותוביל אותם ליעדים מוגדרים ונכונים.

האמצעי שיעזור להם לקבל את רעיון המסגרת והמחויבות הוא שינוי מחשבתי שאומר – מה שקיים כרגע בחיי הוא האופציה היחידה הקיימת עבורי. גישה זו תגרום להם לחוש יותר מסופקים ושמחים בנמצא בחייהם.

בני מזל קשת עלולים להיות ישירים מאוד בדיבורם עם האחר ולפגוע בלי משים ברגשות הזולת. הם מבטאים כל מחשבה החולפת במוחם ללא סינון מקדים, ולכן עליהם להיות יותר זהירים ושקולים בדיבורם.

בבני מזל קשת קיים דחף הרפתקני שעלול להוביל אותם להחלטות ברות סיכון וחסרות אחראיות, ולכן עליהם ללמוד לרסן את הדחף וליטול יותר זהירות בניהול חייהם. 

הרב פנגר מסביר על מהות חודש כסלו ועל תכונותיהם של בני מזל קשת:

הידברות שופס

האדם במעגל השנה - הרב זמיר כהן

89לרכישה

מוצרים נוספים

נעימות יאמרו - ימים נוראים - הרב ברוך רוזנבלום

יומן שנה וברכותיה לשנת תשפ"ג - הרבנית ימימה מזרחי

ערכת "שירת חיי" - הרבנית חגית שירה

ערכת משחקים לחגי תשרי

ערכה מהודרת לראש השנה מוזהב

סט מחזורים "עבודת השם" מהודר (5 כרכים)

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה