דברי תורה

הרב יאשיהו פינטו: הימים הנוראים - איך להרגיש את הקב"ה בכל מקום?

ימי הרחמים והסליחות. הקב״ה קרוב מכל ימות השנה והשטן עושה הכל שהזמן שלנו יעבור בדברים ריקים ובדברים שאינם עבירה, אלא על הגבול, שסוגרים את שערי השמים לפני הקב״ה ביום הדין

(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

הימים הם ״הימים הנוראים״, 
ימי הרחמים והסליחות. הקב״ה קרוב מכל ימות השנה והשטן עושה הכל שהזמן שלנו יעבור בדברים ריקים ובדברים שאינם עבירה, אלא על הגבול, שסוגרים את שערי השמים לפני הקב״ה ביום הדין. 

לכן עלינו לחיות את הימים האלו בצורה הנכונה והאמיתית והחכמה, להידבק בהקב״ה, להרגיש את הקב״ה בכל מקום, ללמוד את הלימודים והסדרים הקבועים, להתרחק מהמחלוקת ולהידבק בתורה ובמצות ובתלמידי חכמים וצדיקים אמיתיים. 

אחד ממהלכי ודרכי היצר הרע, להגדיל את הכשלונות של האדם, ואז היצר הרע מביא את האדם למצב שאדם מרגיש אדם נפסד, שהכל נכשל ונופל אצלו, ואז הדרך ליאוש קצרה מאוד. 

על כל אחד מאיתנו היום הזה, לקבל על עצמנו קבלה חזקה, שכשלונות זה ענין עצמאי ושלא קשור אלינו. וגם אם נכשלנו מאה פעמים, זה דבר שלא קשור אלינו, זה עולם לעצמו. ואל לנו ליפול בעצת היצר הרע לקשור את הכשלונות להמשך ההתנהלות שלנו בחיים, וח״ו לירידה בעבודת השם. להניח בחכמה את הכשלונות במקום אחד ואת המשך החיים והקבלות במקום שני, ולא בגלל שנכשלנו נראה עצמנו ככישלון לא מוצלח אשר לא יצליח בעתיד, כל דבר הוא לכשעצמו.  

וימי הרחמים והסליחות הם ימים של קבלה להמשך ולניתוק הכשלונות מהקבלות, ולהמשיך עם אמונה וחזוק הלאה בלי לתת ליצר הרע לבלבל ולעצור את העליה והתיקון של חודש אלול. 

נדאג לקדש כל רגע מהימים האלו ולשמור אותו כיהלום יקר, ולהתקדם לעבר יום הדין באימה, בחרדה ובהכנה אמיתית ובחשבון נפש פנימי אמיתי ונוקב וניקח את הכשלונות לכח של בניה לעתיד, לקראת הימים הבאים.  

העולם נמצא באחד המצבים הרגישים ביותר, אשר לא היה כימים האלו דורות רבים ובידינו לשנות את הזמן, לזמן חדש וטוב, וח״ו לקחת את המצב ואת הזמן למקום מסוכן מאוד.  

באהבה גדולה ובבקשה מהכלל להרבות בתפילה ובתחנונים בעדינו

תגיות:ראש השנההרב יאשיהו פינטו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה