חדשות בריאות

המסעדות נסגרו – וצפויות להיפתח מחדש על ידי ועדת הקורונה

לאחר שהמגעים בין שר הבריאות ליו"ר ועדת הקורונה נכשלו, נכנסה הבוקר לתוקף החלטת הממשלה על סגירת המסעדות. יו"ר הוועדה, יפעת שאשא ביטון, הבהירה כי בכוונתה לבטל את המגבלה שהטילה הממשלה ולפתוח את המסעדות מחדש

(צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)(צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
אא

הצו האוסר על ישיבה במסעדות ובבתי קפה נכנס הבוקר (שלישי) לתוקף בשעה 5:00, אולם ועדת הקורונה של הכנסת צפויה לבטלו בישיבתה הקרובה, שתחל בשעה 9:45. זאת לאחר שהמגעים בין שר הבריאות יולי אדלשטיין ויו"ר הוועדה, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, בניסיון להגיע למתווה פשרה מוסכם, לא צלחו.

כזכור, במסגרת המגבלות החדשות הודיעה הממשלה בסוף השבוע האחרון על החלטתה לסגור את המסעדות, למעט איסוף עצמי ומשלוחים. אלא ששאשא ביטון הבהירה כי הוועדה תבטל את ההחלטה, שכן לדבריה נתוני ההדבקה אינם מעידים על הידבקות נרחבת במסעדות.

אדלשטיין היה אמור להביא לאישור הממשלה הצעה חדשה, לפיה המסעדות יוכלו להמשיך לפעול, ולשרת עד 50 סועדים מחוץ למבנה. שאשא ביטון מצדה דרשה שלא להגביל את מספר הלקוחות בחוץ, ולאפשר את פעילות המסעדות בהתאם להנחיות התו הסגול בשטח פתוח. לאור כישלון המגעים עם אדלשטיין, היא מתכוונת לבטל את סגירת המסעדות באופן רטרואקטיבי.

במהלך הדיון אתמול בוועדה, הצביעו חבריה על ביטול האיסור לשהות בחופי הים ובבריכות בסופי שבוע, זאת לאחר שהממשלה חזרה בה מהכוונה לסוגרם. שאשא ביטון אמרה, כי השיח עם הממשלה נמשך: "לא נצביע על מה שטרם הוסכם". בנוסף לשאלת פעילותן של המסעדות השנויה במחלוקת, חברי הוועדה דורשים מהממשלה לבטל את האיסור על פתיחת חדרי הכושר. ההצבעה על כך צפויה להתקיים מחר.

בריאיון הבוקר לכאן ב' אמרה שאשא ביטון: "אני לא שופטת את עמדת הממשלה, אבל תפקיד הוועדה הוא לבחון את הדברים ולראות אם באמת נשמר האיזון. אני מבינה שראש הממשלה רואה לנגד עיניו את בריאות הציבור. בדיוני הממשלה יותר עסוקים איך בולמים את המגפה, וזה בסדר. אבל בשביל זה יש ועדה בכנסת שתראה את כל המכלול. זה לא רק בריאות, יש פה אספקטים נוספים. גם אתמול ניסיתי להגיע לפשרה עד השעות הקטנות של הלילה. הם קבעו 50 אנשים באופן שרירותי. בכאב גדול אני הולכת לדחות את הצו".

תגיות:מסעדותנגיף הקורונהועדת הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה