חדשות בריאות

מסעדות ואוטובוסים עד 20 איש, מכוני כושר ייסגרו: ההנחיות המלאות

שר הפנים אריה דרעי אמר בתום הדיון כי הממשלה נעתרה לבקשתו שלא לסגור את בתי הכנסת, שכן "לא ייתכן שמסעדות יישארו פתוחות ובתי כנסת שבהם לא אוכלים ושומרים על ההנחיות, ייסגרו שוב". שר התרבות אמר כי "שמחתי לראות בשבועות האחרונים את עולם התרבות חוזר אט אט לחיים. אעשה כל שבידיי כדי לפתוח אותו מחדש ולהחזירו לשגרה בטוחה"

בדיקת קורונה בלוד, אתמול (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)בדיקת קורונה בלוד, אתמול (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
אא

הממשלה אימצה היום (שני) את המלצות משרד הבריאות להטיל מגבלות על הציבור בשל העלייה המשמעותית בהיקף התחלואה מנגיף הקורונה, במסגרתן ייסגרו אולמות ותצומצם כמות השוהים במסעדות. משרד הבריאות גם המליץ לאסור התקהלויות בפארקים ולצמצם את הנוכחות בחופי הים, אולם בהחלטת הממשלה לא ניתנה לכך התייחסות. גורם במשרד אמר כי שני המקומות הללו אמנם הם תחת כיפת השמיים, "אבל מה שמטריד אותנו יותר זה הפארקים, שבהם ישנם מתחמי משחקים ומתחמי כושר".

לפי החלטת הממשלה, שהתקבלה פה אחד, האולמות, הברים, חדרי הכושר ובריכות השחייה ייסגרו, וכן תוטל הגבלה על המסעדות של עד 20 איש בשטח סגור ועד 30 איש בשטח פתוח בשולחנות מרווחים בחוץ. מופעי התרבות יבוטלו. ההחלטות טעונות אישור הכנסת.

בין הדברים שדורשים צו מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי: הגבלת השוהים בבתי תפילה ל-19 איש, התכנסויות והתקהלויות אחרות עד 20 משתתפים – במרחק שני מטרים בין אחד לשני תוך חבישת מסיכות. כמו כן, בית הספר של הקיץ, קייטנות ופעילויות נוער, תתאפשר רק לגילאי גן עד כיתות ד'. הממשלה הסמיכה את מנכ"ל משרד הבריאות לקבל החלטה בעניין פעילויות חינוכיות לגילאי ה' ומעלה בהתייעצות עם השר להשכלה גבוהה.

בנוסף, כמות הנוסעים בתחבורה הציבורית תוגבל ל-20 איש בלבד. עם זאת, שרת התחבורה מירי רגב מוסמכת לקבוע מספר אחר בהסכמת שר הבריאות יולי אדלשטיין והמל"ל. משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות יעברו לעבוד 30% מהבית, על פי כללים שיקבע נציב שירות המדינה.

שר הפנים אריה דרעי אמר בתום הדיון כי הממשלה נעתרה לבקשתו שלא לסגור את בתי הכנסת, שכן "לא ייתכן שמסעדות יישארו פתוחות ובתי כנסת שבהם לא אוכלים ושומרים על ההנחיות, ייסגרו שוב". שר התרבות חילי טרופר הסביר כי הממשלה החליטה "כי אין מנוס מהגבלת המופעים וצמצום אירועי התרבות, זאת כדי לעצור את התפשטות הנגיף בישראל". לדבריו, "שמחתי לראות בשבועות האחרונים את עולם התרבות חוזר אט אט לחיים. אעשה כל שבידיי כדי לפתוח אותו מחדש ולהחזירו לשגרה בטוחה. אנחנו נמשיך לפעול בכל הכוח בכדי להבטיח את קיומם של מוסדות התרבות וכן נפעל עם משרד האוצר כדי לייצר ביטחון כלכלי עבור העובדים הרבים בתחום זה".

תגיות:משרד הבריאותקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה