חדשות בריאות

שר החינוך: בית ספר שאובחן בו חולה קורונה – ייסגר

עד כה הוכנסו לבידוד 4,532 תלמידים ו-734 עובדי הוראה. מדובר בעלייה של פי שלושה לעומת מספר המבודדים אתמול. 155 תלמידים אובחנו כחולי קורונה, בהם תשעה ילדי גן, 16 תלמידי בית ספר יסודי ו-130 תלמידי בית ספר על יסודי

בית ספר שנסגר בעקבות הימצאות הנגיף (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)בית ספר שנסגר בעקבות הימצאות הנגיף (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
אא

שר החינוך יואב גלנט הודיע היום (שני) כי בית ספר שזוהה בו חולה קורונה ייסגר. גלנט הוסיף כי אם בבית הספר מתקיימת שגרת לימודים בבניינים ומתחמים נפרדים, תישקל הפעלה חלקית. עם זאת, בהנחיה לא צוין לכמה זמן הוא ייסגר והאם היא תחול רטרואקטיבית על בתי ספר שבהם אובחנו חולי קורונה.

עד כה הוכנסו לבידוד 4,532 תלמידים ו-734 עובדי הוראה. מדובר בעלייה של פי שלושה לעומת מספר המבודדים אתמול. 155 תלמידים אובחנו כחולי קורונה, בהם תשעה ילדי גן, 16 תלמידי בית ספר יסודי ו-130 תלמידי בית ספר על יסודי. בנוסף, עד כה נדבקו בנגיף 39 עובדי הוראה ואנשי צוות – חמישה מהם בגנים, 17 בבתי הספר היסודיים ו-17 בבתי הספר העל יסודיים. על פי נתוני משרד החינוך, 74% מהתלמידים החולים הם תלמידי הגימנסיה העברית בירושלים ו-35% מהמורים החולים עובדים בתיכון הזה.

משרד הבריאות פרסם אתמול נוהל חדש המתייחס למקרים בהם תלמידים במוסד חינוכי מאובחנים כחולי קורונה. על פי הנוהל, אם נמצאו יותר משלושה תלמידים שנדבקו, גם אם הם מאותה כיתה, יש להשבית את כל פעילות המוסד. עוד נכתב בנוהל כי "במקרה שיש במוסד שלושה חולים או פחות, אך הם מפוזרים במספר כיתות או לחלופין מדובר על מורה שמלמד בכמה כיתות, יש להעדיף סגירה של המוסד או של שכבת גיל שלמה".

בנוהל, אותו כתבה ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, הודגש כי ניתן יהיה להשלים את יום הלימודים גם אם מתקבלת במהלכו הודעה על תלמיד או איש סגל שנמצא חיובי לנגיף. במקרה שכזה, נכתב, אין חובה לפנות לאלתר את כל השוהים במוסד, כל עוד שהחולה עצמו לא נמצא במבנה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע אמש לראשונה כי משרדו יחל בביצוע בדיקות קורונה המוניות לכלל האנשים ששהו סמוך לחולים מאומתים – אף שלא גילו תסמינים. מדובר בשינוי משמעותי של משרד הבריאות, שסירב עד כה לבצע בדיקות לחשודים בהידבקות שלא גילו תסמינים. אדלשטיין הציג את התנאים לבדיקה לחשודים בהידבקות שלא גילו תסמיני המחלה, בהם "אחד החידושים המשמעותיים ביותר" הכוללים בדיקה של בני בית של חולה מאומת – גם אם אין להם תסמינים – שייבדקו ביום אימות בן הבית ובדיקה נוספת לאחר 5 ימים.

"עד עכשיו ביצענו בדיקות כאלו באופן נקודתי בירושלים סביב בתי הספר. מעכשיו נרחיב את הבדיקות גם ללא תסמינים לכל הארץ ולא רק לבתי ספר", אמר שר הבריאות. לדבריו, אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בבתי הספר – באותה הכיתה, בהסעה משותפת ובמקרים מסוימים אף כלל בית הספר – ייבדקו. בנוסף, בדיקות ייעשו גם לאנשים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת במסגרות דיור מוסדי (דיור מוגן, מחלקות סיעודיות, מסגרות רווחה המהוות בית לחיים וכיו"ב).

תגיות:קורונהמשרד החינוך

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה