חדשות בארץ

הליכוד: "הדחת אדלשטיין תסכל את ממשלת האחדות ותוביל לבחירות רביעיות"

בליכוד הבהירו, כי אם כחול לבן תעלה מחר להצבעה את מינויו של יו"ר קבוע לכנסת, יופסקו מיד המגעים לאחדות ותיסלל הדרך לבחירות רביעיות: "כחול לבן יהיו אחראים לתוצאות". כחול לבן: "נתניהו רוצה לגרור את ישראל לבחירות רביעיות"

אדלשטיין (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)אדלשטיין (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

על רקע כוונתה של כחול לבן להעלות מחר (שני) להצבעה בכנסת את מינויו של יו"ר קבוע חדש, הבהירו היום בליכוד כי מהלך זה יוביל להפסקה מיידית של המגעים לאחדות ולבחירות רביעיות.

"הדחת יו"ר הכנסת תחסל את ממשלת האחדות, ותביא בהכרח לבחירות רביעיות", נאמר בהודעה שהוציא הליכוד. "זה יהיה צעד של חוסר אחריות מזעזע בזמן מגיפת הקורונה העולמית, שלא הייתה כמותה במאה השנים האחרונות".

"מה שאזרחי ישראל רוצים עכשיו זה שלא נעסוק בהדחות אלא נאחד כוחות", הוסיפה ההודעה. "הצעת האחדות המוסכמת עם כחול לבן קובעת, שראש הממשלה נתניהו יכהן שנה וחצי ולאחריו יכהן בני גנץ לתקופה זהה. בזמן שראש הממשלה נתניהו יכהן, תפקיד יו"ר הכנסת ותפקיד שר האוצר, הנחוצים להעברת התקציב וניהול משבר הקורונה, יהיו בידי הליכוד. תפקידי החוץ והביטחון יהיו בידי כחול לבן. לאחר מכן, בתקופת כהונתו של בני גנץ כראש ממשלה, התפקידים יתחלפו".

"הסכם הגיוני זה נקבע כדי לאפשר לראש הממשלה המכהן להעביר חקיקה ותקציב בכנסת כדי לנהל את ענייני האוצר והכלכלה, דבר שהוא חיוני שבעתיים בזמן של מגיפה עולמית ומשבר כלכלי חסרי תקדים. ראש הממשלה לא יוכל לעשות זאת מול יו״ר כנסת לעומתי. יאיר לפיד יודע זאת. הסיבה האמיתית שהוא מתעקש על הדחת יו"ר הכנסת היא כדי לסכל את ממשלת האחדות, וכדי להעביר בכנסת חוקים אנטי דמוקרטיים נוסח איראן".

בליכוד הוסיפו, כי "חוקי איראן אלה ימנעו מראש הממשלה נתניהו לכהן כראש הממשלה ולהתמודד בבחירות ישירות לראשות הממשלה, שלפיד מתכנן לקיים כבר בקדנציה הזאת בזמן המשבר. זה לא יאומן. בשום דמוקרטיה אין חוקים כאלה. צעדים אלה יביאו לזעם ציבורי עצום ולריסוק הדמוקרטיה הישראלית, דווקא בעת שאנו חייבים להתאחד למען הצלת חייהם של אזרחי ישראל".

"אם כחול לבן ידיחו את יו"ר הכנסת, המגעים לאחדות ייפסקו מיד. כחול לבן יהיו אחראים לתוצאות", סיכמו בליכוד.

בכחול לבן מסרו בתגובה, כי "הניסיון של הליכוד להציב אולטימטומים ולפגוע בדמוקרטיה מראה שנתניהו רוצה לגרור את ישראל לבחירות רביעיות, גם בשיאו של משבר שמחייב את כולנו לפעול למען אזרחי ישראל בממשלה ובכנסת. מקום המדינה, יו"ר כנסת נבחר תמיד על ידי רוב חברי הכנסת – וכך יהיה גם הפעם".

מוקדם יותר היום, אמר אדלשטיין, בריאיון לגלי צה"ל, כי הצבעה על החלפתו בטרם הוסכם על ממשלה תהיה "יום עצוב מאוד. לא לי – לעזוב את לשכת היו"ר – אבל לעם ישראל, כי ביום הזה אנחנו נצטרך לבשר לעם ישראל שאנחנו הולכים לבחירות בפעם הרביעית. בחירת יו"ר בתקופה כזו, כשבכלל לא ברורה זהות הממשלה הבאה, יכולה להביא למצב שיהיה יו"ר כנסת לעומתי, שמפלגתו בכלל לא בקואליציה, ואז גורל הממשלה יהיה מר, תוך חודשיים-שלושה הולכים לבחירות".

נתניהו שב וקרא אמש ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, להצטרף לממשלת אחדות, וטען כי למעשה פרטי ההסכם בין הצדדים כבר נסגרו. "כולנו צריכים להתפשר", אמר בריאיון לחדשות 12. "באתי עם הצעה 'סופר' נדיבה. זו קריאה אחרונה לאחדות. מיליוני אזרחים כרגע מחכים לנו. הם מצפים שנפעל יחד כדי להציל את ישראל מהמשבר העולמי הגדול ביותר". הוא האשים את מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, כי הוא שמונע את הקמת הממשלה ומוביל מהלך לחקיקת חוקים פרסונליים שימנעו ממנו לכהן כראש ממשלה: "אלו חוקים איראניים, חוקים מטורללים".

בהמשך דבריו פנה נתניהו באופן ישיר לגנץ: "אמרת 'ישראל לפני הכל'? זה לא 'לפיד לפני הכל'. קבל את ההחלטה, יש הצעה אמיתית וטובה. מה שצריך לעשות זה ללכת יחד, לצאת מהפוליטיקה הקטנה, מהעסקנות הקטנונית הזו".

"הדבר הכי חשוב זה משפט ההיסטוריה. כולנו עומדים כרגע למשפט ההיסטוריה. צריך לאחד את הכוחות, ולהיכנס לממשלת חירום מיד", סיכם נתניהו.

תגיות:הליכודיולי אדלשטייןכחול לבןבחירות 2020

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה