חדשות בארץ

נעמה הועברה לכלא מרוחק מבלי ליידע את משפחתה, ונלקח ממנה הביגוד החם

יששכר, כך לפי עורכת דינה, הועברה ביום שישי לבית סוהר המכונה "כלא 11", שם היא מצאה אותה ללא ביגוד חם שמסרה לה אמה בדיון בערעורה בבית המשפט המחוזי החודש. המשפחה התלוננה כי בניגוד לאסירים האחרים – מנעמה נשללת האפשרות לשוחח עם אמה, ונאסר עליה לקבל את הציוד – הכולל מעיל, בגדים וספרים, ששלחה לה משפחתה

יששכר בכלא הרוסייששכר בכלא הרוסי
אא

אמש (שלישי), לאחר מאמצים רבים מצד הקונסולית הישראלית במוסקבה, אותרה נעמה יששכר בבית כלא מרוחק כשהיא מוחזקת בתנאים קשים וללא בגדים חמים, זאת, מבלי שהרשויות טרחו לעדכן בכך את משפחתה או את צוות סנגוריה. יששכר, כך לפי עורכת דינה, הועברה ביום שישי לבית סוהר המכונה "כלא 11", שם היא מצאה אותה ללא ביגוד חם שמסרה לה אמה בדיון בערעורה בבית המשפט המחוזי לפני כשבועיים. במשרד החוץ הנחו את הקונסולית, יפה אולבצקי, לבקש מהרשויות שיתירו את העברת הציוד – הכולל מעיל, בגדים וספרים, לנעמה.

עוד מסרה עורכת הדין כי הרשויות בכלא אסרו על נעמה להכניס לתאה את הספרים שקיבלה ממשפחה. עם זאת, הפרקליטה טענה כי נאמר לה שנעמה תעבור בקרוב לכלא אחר. "הבנו שהיא בכלא זמני שאין שם ביקורים, כי זה כלא מעבר", אמרה האם, יפה, בריאיון ל'וואלה'. "אין לה בגדים חמים, היא לא ידעה שיעבירו אותה מקום". היא הוסיפה כי עורכת הדין, שאמרה כי "נעמה די חוששת", ציינה כי "המקום לא משהו". לדבריה, "היא הייתה עדינה איתי, זה גרוע ממקודם". המשפחה התלוננה כי בניגוד לאסירים האחרים – מנעמה נשללת האפשרות לשוחח עם אמה.

נעמה יחד עם אמה, יפהנעמה יחד עם אמה, יפה

בתוך כך, מוקדם יותר היום נועד ראש המל"ל מאיר בן שבת עם משפחתה של הצעירה הישראלית, שנדונה לשבע שנות מאסר וחצי בגין הברחת חומר אסור לשטח רוסיה. לפי הדיווח ב-ynet, הפגישה ארכה כשעתיים וחצי, ואליה הצטרף ראש הממשלה בנימין נתניהו ששהה בה כ-20 דקות. השניים עדכנו את בני המשפחה בדבר השיחות שהתקיימו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אולם לא הרחיבו אודות כל המאמצים שנעשים. במהלך הפגישה עדכנה המשפחה את נתניהו ובן שבת על מצבה הנפשי הירוד במיוחד של נעמה, ועל הקושי לשמר אצלה תקווה כי היא תשוחרר בקרוב.

במהלך הדיון בבית המשפט המחוזי, שנמשך שעות ארוכות, חזרה בה יששכר מהודאתה וטענה כי אולצה לחתום על מסמך ברוסית בלא שהוסבר כי מדובר במסמך הודאה, והכחישה כי הייתה מודעת להחזקתה את החומר האסור. עוד אמרה כי סנגוריה הקדומים הטעו אותה וזייפו את המסמך.

נתניהו ופוטין, השנהנתניהו ופוטין, השנה

"אין צדק, זאת רוסיה", אמרה אמה, יפה, בתום הדיון. "אנחנו נוציא אותך, עוד כמה ימים", הוסיפה האם, שפרצה בבכי יחד עם בני משפחתה בעת הקראת גזר הדין. ראש הממשלה, ששוחח עם האם, אמר כי "חרף האכזבה מהחלטת בית המשפט – אני לא מוותר. אמשיך לפעול בכל דרך כדי להשיב את נעמה הביתה". קודם לכן התלוננה נעמה, שדיברה מתוך תא זכוכית באולם שבו התקיים הדיון, כי "ההרשעה תהרוס את כל הטוב שבניתי בחיים בגלל פשע שלא עשיתי".

תגיות:רוסיהנעמה יששכר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה