חדשות בארץ

בברכת ברק: חברי המחנה הדמוקרטי נפגשו עם אבו מאזן

עיסאווי פריג' ונועה רוטמן, מועמדי המחנה הדמוקרטי לכנסת, נפגשו בבניין המוקאטעה ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. הפגישה נערכה בידיעתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שתמך בכך. ברק אמר הערב על אבו מאזן: "לא נדע אם הוא פרטנר או לא אלא אם כן נתחיל תהליך מדיני"

המוקאטעה ברמאללה (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)המוקאטעה ברמאללה (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
אא

חבר הכנסת עיסאווי פריג' (מרצ) ונועה רוטמן, אנשי המחנה הדמוקרטי, נפגשו הערב (שלישי) בבניין המוקאטעה ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

על פי הדיווח של ברק רביד בחדשות 13, הפגישה הייתה ביוזמת פריג' ורוטמן, הממוקמים במקומות ה- 6 וה- 9 ברשימת המחנה הדמוקרטי. ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, ידע על כוונתם להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית ואף תמך בכך.

לאחר הפגישה, סיפרה רוטמן בחשבון הטוויטר שלה על הפגישה עם אבו מאזן: "פגשתי מנהיג מודאג מההקצנה בחברה הישראלית והפלסטינית, מחוסר התקווה ומהיעדר הדיאלוג, עם הבנה שלשני הצדדים אין בית אחר ואין שכנים אחרים, ושיש לנו הרבה מה להפסיד מהמשך העימות ומחירו בדם".

רוטמן המשיכה ומתחה ביקורת על ראש הממשלה: "כישראלית, אני כועסת ומאוכזבת שבעשור האחרון נתניהו לא עשה דבר לקידום התהליך המדיני, ואפילו לא צעדים מינימליים של הידברות על מנת להביא לרגיעה בדרום. לא יכולה להימנע מהתחושה הכבדה, שההנהגה שלנו מועלת בתפקידה להגן עלינו ולקדם אותנו –  כשיש כל כך הרבה מה לעשות, ולמרות זאת, בשטח דבר לא נעשה".

"הצבא לא יכול למגר בלונים ועפיפונים", הוסיפה רוטמן, נכדתו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין. "תושבי הדרום במצוקה קשה שהממשלה אינה פותרת. החוסן הלאומי שלנו נשחק. המוסריות שלנו מכורסמת. ומעל הכל – המחיר הבלתי נסבל של אובדן החיים שהסכסוך הזה ממשיך לגבות. נתניהו – בחוסר עשייתו והתעלמותו מהבעיה הפלסטינית – הוא זה שמוכיח שוב ושוב שהוא עצמו אינו פרטנר ליצירת תקווה לדורות הבאים. חובתנו ואחריותנו היא לא להתייאש מלחפש פיתרון מדיני ולפתוח לקראתו את הדלת. אני קוראת לראשי כל המפלגות להחזיר את הנושא המדיני לסדר היום, בלי פחד. באומץ. אנו חייבים זאת לתושבי הדרום, לכולנו, ועכשיו".

ברק התייחס הערב לפגישה של חברי מפלגתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית. בראיון לכאן חדשות נשאל ראש הממשלה לשעבר האם אבו מאזן נחשב מבחינתו לפרטנר, והשיב: "לא נדע אם הוא פרטנר או לא אלא אם כן נתחיל תהליך מדיני. אני חושב שמדינת ישראל חייבת לפעול לחידוש התהליך המדיני – הסדר אזורי כולל בגיבוי אמריקני עם המפרציות, סעודיה, מצרים וירדן, שחלק ממנו הוא דיון עם הרשות הפלסטינית, עם אבו מאזן, לא עם החמאס. צריך להפסיק את הברית הבלתי כתובה זו בין יחיא סינוואר לנתניהו, שנכנע לו כל הזמן ומשלם פרוטקשן. הרשות הפלסטינית היא הגורם שצריך לחזק אותו, למרות שהיא לא מושלמת – לא את חמאס".

בסוף החודש שעבר הגיעה משלחת של מפלגת מרצ לרמאללה, ונפגשה עם ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה, שאמר כי הפלסטינים מחויבים למשא ומתן לשלום ולפתרון שתי המדינות. חברת הכנסת תמר זנדברג, מספר 2 במחנה הדמוקרטי, אמרה כי המשלחת הגיעה כדי להביע את מחויבות מרצ למשא ומתן שיוביל להקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל, ועל מנת "להעביר מסר לציבור הישראלי, הפלסטיני והבינלאומי שיש פרטנר". מוסי רז, שהוצב במקום ה- 8 ברשימת המחנה הדמוקרטי, כתב לאחר הפגישה בחשבון הטוויטר שלו כי אשתייה "חזר והדגיש את מחויבותו למשא ומתן לשלום ולשתי מדינות – מחויבות בולטת לאור סרבנותו של נתניהו. בעקבות המפגש אני קובע: יש פרטנר ברמאללה, דרוש פרטנר בבלפור".

תגיות:אבו מאזןבחירות 2019המחנה הדמוקרטינועה רוטמן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה