נטורופתיה ורפואה טבעית

כך תיפטרו לגמרי מהצרבת - בלי שום תרופה

מה זו צרבת, איך מונעים אותה, ולמה התרופות המוכרות בשוק אינן מומלצות?

| כ"ב סיון התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

בקיבה יש שכבה רירית, שמגנה על תאי הקיבה מהחומצה שהיא מייצרת לעיכול המזון. תחושת הצרבת מופיעה כשהחומצה שבקיבה עולה ממנה לוושט (הצינור מבית הבליעה לקיבה), כי שם בצינור הוושט אין שכבה רירית כמו בקיבה, שמגנה מפני החומצה. לכן נוצרת בוושט (בחלקה או לכל אורכה) תחושה לא נעימה של שריפה זמן מה לאחר הארוחה, ואם זה כרוני - תתפתח כוויה בוושט, ובהמשך דלקת כרונית בוושט. לאחר שנים רבות של גירוי המקום, הסיכון לסרטן שם מוגבר. ברפואה הטבעית קל מאוד להתרפא מצרבות ולמנוע את הישנותן וגם הדרדרות במצב – ע"י שינוי תזונה!

התרופות הניתנות לצרבת גורמות לנטרול החומצה בקיבה וזה עוול שאנשים עושים לעצמם ביומיום. המזון זקוק לחומצה כדי להתפרק, והתרופות מונעות ממנו להתעכל היטב. הוא נתקע במערכת, נשאר זמן רב מדי, ואז מתפרק ע"י חיידקי המעי שגורמים לתסיסה (ולא מתפרק ע"י אנזימי עיכול). ובהמשך נקבל נפיחויות בבטן, גזים, מחלות מעיים דלקתיות ועוד מרעין בישין.

חשוב לדעת כי רמת החומצה בקיבה תלויה במזון שאדם מכניס לגופו. הקיבה אינה מפרישה חומצה אם אין צורך בכך. למשל, צריכת חלבונים מן החי, כמו בשר, עוף וכו', גורמים להפרשה גדולה של חומצה בקיבה, ביחס למזונות שדורשים פחות חומצה, כמו מזונות מן הצומח.

מהן הסיבות לכאב בוושט מעליית החומצה?

- עומס בקיבה ממזון רב בארוחה. הקיבה מאבדת את יכולת ההתכווצות והעיכול שלה, ונוצרת בה נפיחות. הסוגר העליון בקיבה נפתח קלות, והחומצה עולה לוושט.

- כוויה כרונית (דלקת) שנוצרה בוושט מחומצת הקיבה שעולה כל הזמן. כשבולעים מזון שגורם לגירוי הכוויה - זה כואב וצורב בוושט: מזון חריף, מטוגן, אלכוהול, קפה ועוד.

- ערבוב יתר של מזונות בארוחה, כשחלקם דורשים יותר חומצה בקיבה וחלקם דורשים פחות חומצה, יגרום לכך שלא יהיה פירוק טוב של מזון בקיבה, ותיווצר תסיסה של מזון, שגורמת שוב לנפיחות - ואז החומצה עולה בוושט. יש עוד מספר סיבות לצרבת.

אז מה עושים? אם הוושט לא נפגע מדלקת כרונית ויש רק צרבת, ניזונים ממזונות בסיסיים: ירקות, פירות, דגנים וקטניות (תוכלו לקרוא על כך בהרחבה בספר "רזי התזונה"), ובשילובים נכונים של מזון בארוחה, בנוסף ללעיסה טובה. תוך מספר ימים תחושו הקלה מלאה, ובהמשך ריפוי מלא, ללא תרופות, כמובן! בריאות שלמה.

להזמנת חוגי בית בהשתתפות הנטורופתית רות ליאת אור-פלץ (ללא עלות), חייגי 073-2221290


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.1 (33 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים