חדשות בעולם

עוד זעזוע בממשל טראמפ: מזכיר ההגנה התפטר

מזכיר ההגנה בפועל שהיה חלק מההסלמה במפרץ, התפטר מתפקידו, בשל רצונו "לבלות יותר זמן עם משפחתו". במקומו ימונה מארק אספר, המזכיר הצבאי של טראמפ. פיטוריו הם ה-20 במספר של בכירים בממשל טראמפ שעוזבים את תפקידם

| ט"ו סיון התשע"ט |
הפנטגון (צילום: שאטרסטוק)
אא

ממלא מקום מזכיר ההגנה של ארצות הברית, פטריק שנהאן, התפטר מתפקידו - כך הודיע הערב (שלישי) נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בציוץ בטוויטר טראמפ טען כי שנהאן, שמכהן כמזכיר בפועל מזה חצי שנה, משך את מועמדותו לתפקיד בשל רצונו לבלות יותר זמן בחיק משפחתו.

"מזכיר ההגנה בפועל פטריק שנהאן, שעשה עבודה נהדרת, החליט לא להתקדם עוד בתהליך מינויו כדי שיוכל לבלות יותר זמן עם משפחתו", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "אני מודה לפט על שירותו יוצא הדופן. אני מתכוון למנות את מזכיר הצבא, מארק אספר, למזכיר ההגנה בפועל החדש. אני מכיר את מארק ואין לי ספק שהוא יעשה עבודה מצוינת".

כזכור, שנהאן נבחר לממלא מקומו של שר ההגנה ג'יימס מאטיס, לאחר שזה האחרון הודיע על התפטרותו. בחצי השנה שבה שימש כשר ההגנה בפועל, שנהאן לא נקלע לעימותים עם הממשל, ונטה להיות עושה דברו של טראמפ וצמרת ממשלו,  לרבות היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון ומזכיר המדינה מייק פומפאו. בעבר התבטא שנהאן כי אסור לפנטגון להיות "מחלקת הלא" ביחסו לעמדות הממשל.

לאחר התפטרותו של שנהאן, זו תהיה התקופה הממושכת ביותר שבה אין לארצות הברית מזכיר הגנה קבוע.

פיטוריו של שנהאן הינם ה-20 במספר של אישים שפרשו או הודחו במהלך נשיאותו של דונלד טראמפ. נוסף על כן, שנהאן הינו השר השמיני במספר שמתפטר. בחודש דצמבר התפטר מזכיר ההגנה, ג'יימס מאטיס, בעקבות אכזבתו מהמדיניות שהוביל הנשיא להוצאת הכוחות האמריקניים מסוריה. במרץ 2018 הדיח הנשיא את מזכיר המדינה, רקס טילרסון, לאור חילוקי דעות קשים בין השניים.

רק באפריל האחרון, פיטר הנשיא את ראש השירות החשאי ומזכירת ביטחון המולדת בממשלו - בתוך יום אחד.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.6 (5 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים