סגולות

רוצים להצליח? קבלו סגולה בדוקה להצלחה מאחד ענקי הרוח של עמנו

הרב יהונתן אייבשיץ, מגדולי עמנו, מעניק סגולה "בדוקה ומנוסה", לדבריו, להצלחה. כיצד זכה לחבר עשרות ספרים מעמיקים, לפסוק הלכה, וכיצד נצליח בפרנסה, בעסקים, ובתורה? קראו לפניכם

| ז' אייר התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

רבי יהונתן אייבשיץ בספרו "יערות דבש" מביא סגולה מיוחדת להצלחה, ומעיד על עצמו כי היא זו שעזרה לו להצליח בתורה. "בדוק ומנוסה", כותב הרב אייבשיץ. "אם יתפלל אדם שחרית וקריאת שמע בכוונה – בו ביום יזכה לדבר מצווה ויצליח בעסקיו". מוסיף הרב אייבשיץ כך: "ואף שלשעה יחשוב שאינו, בסופו ימצא שכן הוא. ואין צריך לומר שיצליח בו ביום בתורה, ומצווה גוררת מצווה, וכן להיפך".

ממשיך הרב אייבשיץ בנימה אישית: "אוי לי על שברי, בעת שאיני מתפלל בכוונה כראוי – כל היום אין שמועתי בתורה מכוונת וקרעים אלביש, ולהיפך: אם אזעק ואשווע לה' מקירות לבבי בתפילה לחונני דעה כי דלותי עד מאוד בעוונותיי הרבים, אף הוא ירחם עלי להאיר עיניי בתורתו.

הרב אייבשיץ מסיים את דבריו בפנייה לעם ישראל: "ולכן עם נבון וחכם, אל תאמרי הא דעדיף זה מחברו לרוב שכלו ועוצם חכמתו ובינתו – לא כן הוא, שקר נחלתם. רק מתת ה' הוא כאשר נוחיל טובו וחסדו הגדול ברוב תפילה ותחנונים. ואין לך דר שמזכה לאדם להשיג ישרות התורה ולפענח מצפונים בדרכי יושר ואמת, אלא להתפלל לה' בדמע שישוב וירחמהו כי קל שומע תפילה הוא וקרוב לכל קוראיו באמת". (יערות דבש, חלק א', דרוש ד')

מה מעוררת התפילה בשמיים? הרב אליהו עמר בשיעור מרתק. צפו:

רבי יהונתן אייבשיץ (1690-1764) היה מגדולי חכמי ישראל בתקופת האחרונים, רב חריף ודרשן מופלא ופוסק הלכה עצום. זכה להיות ממפרשי השולחן ערוך, וכן חיבר עשרות ספרים מעמיקים שהתקבלו בכל תפוצות ישראל, ביניהם: "יערות דבש", "כרתי ופלתי", "אורים ותומים", "בני אהובה", "בינה לעיתים", "שר האלף", "שר המדע", "תרי"ג מצוות בדרך שיר וחרוז", "יערות דבש", "תפארת יהונתן", "אהבת יהונתן", "קשת יהונתן", "חיצי יהונתן", "חידושי רבי יהונתן אייבשיץ על סוגיות הש"ס", "שם עולם", "תפארת ישראל" ו"מאמר יהונתן". 

רוצים לקרוא עוד על רבי יהונתן אייבשיץ? לחצו כאן. 

לתפילת שחרית, לחצו כאן.

לסידור המהיר והייחודי של הידברות, לחצו כאן.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (39 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים