חדשות בארץ

האם הארבה נמצא בדרכו לישראל?

פרטים בודדים של ארבה נצפו בשעות הבוקר ביישובים באזור הערבה התיכונה. הם הגיעו מכיוון ירדן, ובמשרד החקלאות נערכים לקראת אירוע מתמשך, ראשון מסוגו מאז 2013

| א' אייר התשע"ט |
ארבה (צילום: דודו גרינספן, פלאש 90)
אא

משרד החקלאות הודיע הבוקר (שני) כי ישנו חשש לכניסתו של נחיל ארבה לשטחי ישראל מכיוון ירדן, באזור הערבה התיכונה.

בהודעת המשרד נאמר כי "פרטים בודדים של ארבה נצפו הבוקר ביישובים בערבה התיכונה. צוותי השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות נמצאים במקום ומטפלים באירוע".

משרד החקלאות החל כבר לפני כחודשיים וחצי בהכנות לקראת אפשרות לכניסתם של נחילי ארבה לשטחי מדינת ישראל, זאת בעקבות דו"ח של האו"ם שהצביע על התקדמותם של הנחילים לכיוון ישראל. אנשי משרד החקלאות נערכו מבעוד מועד להשתמש בחומרי הדברה ידידותיים, שאינם מסכנים את בני האדם. במשרד מציינים כי נחילי ארבה אינם מסכנים בני אדם ובעלי חיים, וכי מדובר רק ב"מטרד" באוויר ומזיק בולט לחקלאות. "המשרד נערך לוגיסטית ומקצועית לקראת אירוע מתמשך מסוג זה", הודגש. מהוועדה החקלאית בערבה התיכונה נמסר כי המועצה האזורית הערבה התיכונה והשירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות נערכו והקימו צוותי ריסוס, במידה והארבה אכן יגיע מירדן בכמויות גדולות. 

הפעם האחרונה בה החגבים המטרידים והמזיקים הופיעו בישראל הייתה בשנת 2013. צוותים של משרד החקלאות פעלו לנטר את השטחים ולרסס מהקרקע ומהאוויר על בסיס יומי, מסביב לשעון, גם מהאוויר וגם מהקרקע. הטיפול היעיל הביא לכך שלא נגרמו נזקים ממשיים לחקלאות המקומית

תפוצתו של הארבה בעולם נרחבת – קרוב ל- 30 מיליון קמ"ר ב- 60 מדינות. שכיחותו תלויה, בין היתר, במזג האוויר, בלהקות הארבה, גודלן ומהירות נדידתן. הוא ניזון ממגוון רחב ביותר של מיני צמחים, וכן מעלים, פרחים, פירות, זרעים וקליפות עצים.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.8 (13 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים