התבוללות

סיפור מזעזע על איברהים אלענאמי שהורשע ברצח אשתו של אביו

בית המשפט העליון קבע כי אשמתו של הרוצח הוכחה מעל לספק סביר, וכי ירצה את עונשו – מאסר עולם

| א' אייר התשע"ט |
אא

בית המשפט העליון דחה ערעור שהוגש על ידי אברהים אלענאמי, אשר הורשע ברצח אשתו של אביו בכוונה תחילה.

על פי הנטען, אלענאמי רצח את אשת אביו – החולה באלצהיימר. הסיבה: הטענה כי היא אינה מטפלת היטב באביו, וכי היא מסתובבת עם גברים אחרים. על פי הנאמר בכתב האישום, גרם אלענמי לאשת אביו לצאת מביתה לפנות בוקר, הסיע אותה ברכבו הפרטי עד סמוך להר "ראש זוהר", ושם רצח אותה בסכין שהביא עמו, כשהוא משאיר את גופתה במקום. מספר ימים אחר כך חזר אלענאמי למקום וניסה לשרוף את הגופה ואת החפצים שהיו איתה. משנכשל, חזר שוב לאחר מספר ימים, ביתר את הגופה, והכניס את החלקים לשקים, אותם הניח בתא המטען של רכבו הפרטי.

במשפט שנערך בבית המשפט המחוזי הכחיש אלענאמי את האישומים נגדו. הוא טען כי לאחר מספר ימים בהם נעדרה אשת אביו מביתה, הוא יצא לחיפושים אחריה, וכי מצא את גופתה במקום. הוא אמנם הודה שביתר את הגופה, אך לטענתו הוא רצה רק להקל על הפינוי של הגופה מהמקום, וביתר אותה על מנת שיהיה קל יותר להכניס אותה לתא המטען של רכבו. בית המשפט המחוזי דחה את טענותיו והרשיע אותו ברצח. העונש שנגזר עליו הוא מאסר עולם, וכן תשלום של פיצויים לאחותה של המנוחה.

אלענאמי, כאמור, ערער לבית המשפט העליון. אולם השופטת ענת ברון, יחד עם השופטים רובינשטיין ודנציגר, דחו גם את הערעור. אמנם ההרשעה הסתמכה על ראיות נסיבתיות, אולם אלענאמי עצמו לא הצליח להציג תרחיש חלופי אפשרי ומתקבל על הדעת. גם הראיות הנסיבתיות עצמן לא מאפשרות שום תרחיש חלופי כזה. ההרשעה הסתמכה על כך שאלענאמי עצמו הודה בהריגה בשלב מסוים של חקירתו. בנוסף, אלענאמי נתפס כאשר גופתה של המנוחה נמצאת בתא המטען של רכבו. הוא אף שחזר היטב את המקום שבו מצא, כביכול, את הגופה. בנוסף, כאמור, הוא הודה שפגע באישה, וברכבו נמצאו גם כלים אשר מתאימים לפגיעות שנמצאו. בנוסף, גרסאותיו של אלענאמי לגבי האירוע היו רבות וסתרו זו את זו.

אלענאמי גם ערער על כך שדבריו בחקירתו הראשונה התקבלו בבית המשפט, בטענה כי היה באותו זמן תחת השפעת סמים, וכי העניין לא נבדק. עם זאת, בית המשפט קבע שדבריו של אלענאמי היו סדורים וברורים, וכי לא התעורר כל חשד להשפעה של סמים.

לאור כל המסקנות הללו, דחה בית המשפט העליון את הערעור, ואלענאמי ירצה עונש מאסר עולם, כפי שנגזר עליו.

 

לפרטים ויצירת קשר, חינם ללא תשלום:

שבויות – המחלקה למניעת התבוללות, לסיוע, דיווחים ותרומות:

טל' 073-2221333, נייד 052-9551591. מייל kalina@htv.co.il

 

 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 0 (0 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים