ונשמרתם

הורים, זה באחריותכם: אם לילדה שרגליה נכוו קשות מ’שקפקפים’ - מזהירה אחרים

אם אמריקנית שבתה הקטנה נכוותה קשות מסנדלי PVC המכונים בארץ 'שקפקפים' - מזהירה מפני הסכנה

| כ"ה ניסן התשע"ט |
הסנדלים שגרמו לכוויות בדרגה 3
אא

פוסט שהעלתה אם אמריקנית לאחרונה זכה לעשרות אלפי צפיות ולייקים - לא בכדי. בפוסט מזהירה פליסיה מארי הילמן מפני הסכנה האורבת בסנדלי PVC המכונים גם 'שקפקפים', שהיו פופולאריים מאוד בשנות ה-90 ובשנים האחרונות חזרו למדפים. 

"כשקניתי לבת שלי רוזי את הסנדלים החדשים, לא חשבתי שזה מה שיקרה לה בגללן", כתבה הילמן בפוסט המזועזע, לצד תמונה מחרידה ביותר המציגה כוויות קשות על רגליה של רוזי בת הארבע. "מי שלא יודע מה זה סנדלי PVC שיבדוק כמה פופולריים הם היו בשנות ה-90. הם נמכרים בדרך כלל בצבע שקוף, אך ניתן להשיג אותם גם בצבעים אחרים".

בנקודה זו מתארת הילמן כיצד רוזי חזרה הביתה עם כאבי רגליים עזים, יום אחד בלבד לאחר שנעלה את ה'שקפקפים'. "כשהורדתי את הסנדלים מרגליה חשכו עיניי.. הרגליים שלה היו מכוסות בשלפוחיות", כותבת הילמן בזעזוע. 

תוך ימים ספורים בלבד, הלך מצבה של רוזי והחמיר. השלפוחיות התנפחו עוד וצבען הפך לסגול-אדום, כהה ומפחיד.

"נאלצתי לקחת אותה לבית החולים, שם היא קיבלה אנטיביוטיקה וסטרואידים במשחה. זה הדבר היחידי שעוזר לה בינתיים להרגיע את הכאבים, אבל זה לא פוטר אותנו מביקור אצל מנתח פלסטי שיוודא באופן סופי שלא יהיה צורך בהשתלת עור. הילדה הקטנה שלי גיבורה שהיא הצליחה לעבור את זה", היא מסכמת תוך שהיא קוראת להורים להיזהר. 

"אני יודעת שאני לא יכולה למנוע כל תרחיש אפשרי שכזה, אבל יש ילדים שהעור שלהם רגיש פי כמה לכל מיני חומרים וחשוב לבדוק את זה לפני שהחומרים האלה באים במגע עם חום השמש".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.3 (23 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים