חדשות בארץ

קיבלתם הודעה על שום מסין שמוחזק כחמץ? היזהרו, זה שקר!

לא לקנות שום מסין? כעת מסתבר שההודעה שהופצה אתמול (ד') בקבוצות ווטסאפ רבות - הצליחה להבהיל לא מעט גולשים, אך התבררה כשקרית

| י"ג ניסן התשע"ט |
אא

גם אתם קיבלתם? הודעה שהופצה אתמול (ד') בקבוצות ווטסאפ רבות - הצליחה להבהיל לא מעט גולשים, שכמעט נפלו בפח והאמינו לתוכנה. 

לשון ההודעה: *הודעה דחופה ביותר* לא לצרוך שום בשרוול רשת המיובא מסין, הוא חמץ גמור, הסינים משרים את ראשי השום בתוך חביות בירה למשל מס' ימים בכדי שיתייבש מהר ויהיו לו חיי מדף ארוכים כשהוא שומר על צבעו וריחו. *נא להפיץ בדחיפות בכל מקום* בד''ץ העדה החרדית הורו להסיר את השום מהמדפים.

ההודעה שהופצה לכאורה מטעם בד"ץ העדה החרדית, וכותרתה הייתה 'הודעה דחופה ביותר' - טענה כי יש להיזהר שלא לצרוך לפני החג שרוולי שום המיובאים מסין, היות והם נושאים בתוכם חמץ. הסינים, כך נטען בהודעה, משרים את ראשי השום בתוך חביות בירה למשך מספר ימים כדי שיתייבש מהר וכן כדי להאריך את חיי המדף שלו - מה שפוסל אותו עבורנו בפסח. 

אלא שכעת מתברר כי אין כל ממש בהודעה, וכי ככל הנראה מדובר בבדיה שלא קשורה לבד"ץ העדה החרדית בשום צורה ואופן. 

הרב יוסף זריצקי, מבית ההוראה המרכזי שעל יד מכון ירושלים לדיינות השיב באותו עניין כי אין כל חשש בשום זה, להוציא קהילות מסוימות (כמו חסידות חב"ד למשל) שנוהגות שלא לאכול שום כלל בפסח. 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (21 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים