חדשות בארץ

מנדלבליט על הטענות לתפירת תיקים: "טענות רעות ומזיקות"

בעקבות ההתבטאות השנויה במחלוקת של שני פרשנים בכירים, יוצא היועמ"ש בהודעת גינוי חריפה. "לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה", תקף

| ט' ניסן התשע"ט |
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט (צילום: פלאש 90)
אא

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הדף היום (ראשון) את הטענות כי מערכות אכיפת החוק נוהגות 'לתפור תיקים' לפוליטיקאים שלא מיישרים איתן קו.

"הפרסומים כאילו שיקולים לא מקצועיים משפיעים על עבודתנו בהקשר למינויים כאלה ואחרים - חסרי כל ביסוס, רעים ומזיקים", אמר מנדלבליט.

בנאומו, שהתקיים באירוע מורשת של הסנגוריה הצבאית, טען מנדלבליט כי "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה". לדבריו, "זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק".

"העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית – בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין. מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט", אמר מנדלבליט כשהוא מדגיש כי הוא "מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס", וכי "הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

כזכור, הצהרתו של מנדלבליט הגיעה בעקבות דבריו של פרשן 'חברת החדשות', גיא פלג, שאמר שלשום כי "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה, שיודע שענייניו צפויים להתגלגל בבית המשפט המחוזי וכנראה בעליון בערעור, ייתן את התיק ליריב לוין", אמר והוסיף כי "זה משול לכך שאולמרט נתן את תיק המשפטים לדניאל פרידמן. איך אומרים? לא חוזרים על טעות פעמיים. אני לא מאמין שראש הממשלה שמחזיק את הקלפים ייתן את התיק לחבר כנסת כל כך לעומתי לבית המשפט".

גם עמיתו לערוץ, אמנון אברמוביץ', הצטרף לדבריו: ''אני מסכים עם גיא פלג לחלוטין. יריב לוין מגדף את מערכת המשפט", אמר אברמוביץ', לא לפני שהוסיף: אני אגיד בצחוק, יריב לוין שר משפטים זה עוד שנת מאסר לנתניהו".

גם חיים רמון, שר המשפטים לשעבר, הוסיף היום כי "היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט אמר ב-2015,  כשהיה מזכיר הממשלה, שהפרקליטות בראשות היועץ המשפטי לממשלה תופרת לו תיק על רקע פרשת הרפז. זו עדות של היועץ המשפטי לממשלה כיום".

לוין אף טען כי "מאיימים על יריב לוין לא מהיום שאם יעז להתקרב לתיק המשפטים מיד יוציאו עליו את עדות השקר לכאורה שמסר בתיק 2000. למה זה חשוב? כי יש אנשים לא מעטים שסבורים שאלו שרצו לעשות רפורמות גדולות במערכת אכיפת החוק מצאו את עצמם מחוץ למערכת בכל מיני דרכים וטענות. דיברת על דני פרידמן, על פי עדותו ועל פי ידיעתי ניסו פעמיים לתפור לו תיק".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 0 (0 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים