מעניין

מרגש: הכירו את בית הקפה היחיד בעולם שמעסיק אנשים משותקים

בעוד שבארצות רבות נאבקים נכים בדרגות שונות על הזכות להשתלב בחברה ולשרת אותה כאחד האדם - בטוקיו החליטו לקחת צעד אחד קדימה את המחאה החברתית על הזכויות שלהם, בדרך יצירתית במיוחד

| כ"א אדר ב' התשע"ט |
אא

בעוד שבארצות רבות נאבקים נכים בדרגות שונות על הזכות להשתלב בחברה ולשרת אותה כאחד האדם - בטוקיו החליטו לקחת צעד אחד קדימה את המחאה החברתית על הזכויות שלהם, בדרך יצירתית במיוחד. 

מערכת טכנולוגית מיוחדת מאפשרת לנכים משותקים ששוהים בבית חולים מקומי בטוקיו - להפעיל בעזרת עיניהם מלצרים רובוטיים שמשרתים את הלקוחות. 

"המטרה שלנו היא לעזור לאנשים האלה להרגיש שהם תורמים לחברה בדרך שלהם, גם אם אין להם עצמאות מוחלטת", אומר המהנדס הראשי בחברת אורי ביפן, האחראי על המיזם החשוב. 

המיזם משלב בתוכו 10 אנשים משותקים שסובלים מפגיעות בעמוד השגרה וממחלות כגון ALS. "לימדנו אותם להשתמש במה שכן נשאר להם אחרי הפגיעה, היכולות הקוגניטיביות והתודעה - שלא נפגעו. העובדים שלנו מוכיחים כעת שהכל אפשרי, אם רק רוצים. שום דבר לא אמור להיות קשה כשמדובר בתרומה חברתית, שבסופו של דבר מזכה גם אותם בתחושת שייכות. 

עבור השירותים שלהם מרוויחים העובדים המשותקים כ1000 ין לשעת עבודה - שהם בערך 33 ש"ח. 

מה שמיוחד בטכנולוגיה החדישה הזו הוא העובדה שבעזרת עיניהם בלבד - העובדים המשותקים נותנים פקודות ב'שלט רחוק' לרובוטים, ואלו מדברים עם הלקוחות, מחזיקים מגשים כבדים, מקבלים תשלום ומחליפים את מקומו של המלצר האנושי בצורה מושלמת. 

הנה מעט תמונות להמחשה:


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.6 (100 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים